De ploeéen zijn A, B en C (4 werklieden per ploeg.')

De reserveploeg is R. Deze ploeg is Vrijdag en Zaterdag 5 uur als plaatsarbeider werkzaam.

Om de reserves op Zondag te vervangen zijn de werklieden D, E, F en G.

Werktijd der stokers 136 uur in 3 weken; door een kleine uitbreiding van het verlof per week of per jaar terug te brengen op 135 uur in 3 weken.

BERICHTEN VAN HEINDE EN VERRE

DIVERSEN.

Oostelijke Club van Gasdirectenren. Op 4 Juni j.l. werd te Zutphen eene vergadering gehouden van de Oostelijke Club van Gasdirecteuren. Aanwezig waren 18 leden en de D. C. B.

Besprekingen hadden plaats over de kolenmarkt, het teercontract met de V. A. F. en het contract met de firma van der Elst & Matthes.

GAS.

Aalten. Tot Directeur van de gasfabriek is benoemd de heer L. van der Schaaf, boekhouder aan de gasfabriek te Tiel.

Alkmaar. De gemeenteraad heeft 12 Juni j.l. de bouwrekening van de nieuwe gasfabriek, totaal ƒ969,110,—goedgekeurd. In verband met de bijzondere bemoeiingen van den directeur der lichtbedrijven betreffende de arbritagegeschillen met de aannemers, de firma Nollen en Heumerink, waarvan de afloop voor de gemeente gunstig is geweest, werd aan dezen titularis een gratificatie van ƒ 1000,— verleend verleend en aan den boekhouder der fabriek, ter zake van buitengewone werkzaamheden, een van ƒ 250,—.

Apeldoorn. De gemeenteraad stond een crediet toe van ƒ 325.000,— voor uitbreiding der stokerij van de gasfabriek en aanschaffing van de benoodigde ovens.

Door besparing aan kolen en arbeidsloonen en door de hoogere waarde en grootere opbrengst der nevenproducten, zal men bij het in gebruik nemen der verticale kamerovens een besparing krijgen van ƒ 109.450,-— per jaar.

Deventer. —• Burgemeester en Wethouders .stellen den Raad voor, voor de gasfabriek twee verticale zeskamerovens aan te schaffen voor een bedrag van ƒ 150.000,—.

Gouda. De gemeenteraad heeft op 23 Mei goedgekeurd de rekening der gasfabriek met een voordeelig saldo van / 2669, en die der electriciteitsfabriek met een nadeelig saldo van ƒ2851,-.

’s-Gravenhage. De gemeenteraad heeft een voorstel aangenomen om met het oog op den toestand van de financiën der gemeente den prijs van het gas te verhoogen, zoodat het gasbedrijf zijn eigen kosten zal kunnen dekken, en verder de bepalingen betreffende de gasrantsoeneering in te trekken.

Sedert 1 Juli is de prijs voor het gas, dat over gewone meters geleverd wordt, 16 cent per M 3. en voor het gas dat over muntmeters geleverd wordt 16| cent per M 3.

Meppel, 5 Mei. De gasfabriek alhier heeft over 1918 een winst gemaakt van ƒ 45571,—, tegenover gemiddeld ƒ 16000, in vorige jaren. De Gemeenteraad hedft nu besloten den gasprijs te verlagen van 20 tot 15 cent.

Rotterdam, 16 Juni. Aan den Raad is voorgesteld eenige verzachting te brengen in de drukkende gasprijzen.

Voorgesteld worden de volgende prijzen: 25 M 3 blijven 8| cent per maand, boven de 25 M 3 den prijs op 14 cent te stellen. De oude prijs was 14; 22 en 30 cent voor iedere opvolgende 25 M 3. De voorstellers meenen, dat het gasgebruik daardoor zal toenoemen.

Weesp. 24 Juni 1919. De gasfabriek alhier had in 1918 een exploitatieverlies van ƒ13.295,695. Het totale verliessaldo op de winsten verliesrekening bedraagt ƒ 35.011,10.

In de heden gehouden Raadszitting werd besloten, den gasprijs te brengen van 9 cent op 19 c'ent en den prijs van gas over den muntmeter van 10 op 20 cent.