Met den heer van Muiswinkel, nis no. 1, stonden op de voordracht de heeren O. J. Geerling, Opzichter aan de gasfabriek te Arnhem en C. Bouwmeester, Adjunct-hoofdopzichter aan de Zuider-gasfabriek te Amsterdam.

P. Schotsman. Het gewone lid der Vereeniging Schotsman, tot dusverre Opzichter aan de gasfabriek te Enkhuizen, is benoemd tot Directeur van de gasfabriek te Hoogezand.

DIVERSEN.

Zomertijd. In België is met ingang van 15 Februari de zomertijd ingevoerd.

Ook de spoorwegtijd in het bezette gebied, die den West-Europeeschen tijd aangeeft, is een uur vervroegd, waardoor zij gelijk wordt aan den in Februari ingevoerden tijd in het bezette gebied.

Van regeeringszijde is in het Engelsche Lagerhuis verklaard, dat de algemeene stemming ten gunste van den zomertijd is en dat de regeering daarom het voornemen heeft een wetsvoorstel in te dienen, waarbij de invoering van den zomertijd permanent wordt gemaakt.

GAS.

Alkmaar. Burgemeester en Wethouders hebben den Raad voorgesteld, de in 1917 afgeschafte retributie voor het hehben en gebruiken van buizen in gemeentegrond ten behoeve van de gasfabriek weer in te voeren, ingaande 1 Januari 1.1. en haar thans ook toe te passen ten opzichte van het electrische kabelnet. Zij geven in overweging die retributie te bepalen op ƒl,—. per strekkenden meter, zoodat van de lichtbedrijven ter zake een bate is te verwachten van ƒ 42.000, voor het buizen- en ƒ30.000,— voor het kabelnet. Wordt dit voorstel aanvaard, dan zal de prijs van het gas over den gewonen meter 20 cent en over den muntmeter cent bedragen en die van den electrischen stroom 33 cent per K.W.U.

Appingedam. Aan de gasfabriek worden proeven genomen ten einde de mogelijkheid vast te stellen om aan het steenkoolgas het zich in de afvalwatertanks van de in deze gemeente bestaande stroocartonfabriek ontwikkelende gas toe te voegen, om zoodoende te komen tot gasprijsverlaging.

Delft. In overeenstemming met het advies van de Commissie voor de Bedrijven geven Burgemeester en Wethouders den Raad in

overweging, ter versterking van het bedrijfskapitaal van de gasfabriek een som van ƒ 300.000,— beschikbaar te stellen waarvan ƒ 50.000,— zal worden gebruikt tot aflossing van het in de vergadering van 13 October 1915 toegestane kapitaal.

Dordrecht. Door den Raad is het voorstel van Burgemeester en Wethouders om den gasprijs te verhoogen met ƒ0,02 en te brengen op 20 cent per M 3, aangenomen.

Gouda. Bij den Raad is ingediend de volgende voordracht voor adjunct-directeur der lichtfabrieken: W. J. W. C. Bakker, electrotechnisch ingenieur bij de Kon. Handel Maatschappij Boeke en Huidekooper te Haarlem ; A. Citroen, electrotechnisch ingenieur bij de N.V. Electr. Maatschappij v/h Alberts en Kluft te Amsterdam; A. Kuipers Hzn., electrotechnisch ingenieur aan de gasfabrieken te Amsterdam.

Benoemd is de heer Bakker.

Helder. Besloten is tot aanschaffing van 35.000 noodpenningen ter vervanging van de munten, die bij de gasmeters worden gebruikt.

’s Hertogenbosch. Zie onder personalia.

Hoogezand. Zie onder personalia.

Huizen. Met de Chemische fabriek „Naarden” te Naarden is een contract aangegaan voor de levering van gas door de gasfabriek te Huizen. De jaarlijksche levering is vastgesteld op minstens 50.000 M 3 gas, te betalen met een prijs, die gemiddeld 4 cent per M 3 hooger is dan de kostprijs.

Het buizennet wordt daarom met 3 K.M. uitgebreid, waardoor tevens voor een 50-fal villabewoners dezer gemeente de gelegenheid is opengesteld om gasaansluiting te verkrijgen.

Hilversum. De Duitsche firma aan wie voor ƒ 600.000, de oven-installatie en verdere verbouwing was gegund, heeft, naar men meldt, een eisch tot schadeloosstelling bij den Nederlandschen rechter aanhangig gemaakt, daar zij zich door een afbrekend geschrijf over haar ovensysteem, benadeeld acht in haar goeden naam op dit gebied. Men noemt een bedrag van ƒ50.000, door de firma Klönne geëischt. Burgemeester en Wethouders hadden uit eigen beweging bij de inzending van t verbouwraadsbesluit aan Gedeputeerde Staten bericht, dat ingeval van provinciale gaslevering in de