bijslag-systeem terug.; voor 1921 zal dat systeem ook hier moeten verdwijnen en zal dus de gasprijs met ingang van 1 Januari 1921 aanmerkelijk verhoogd moeten worden.

Om nu geleidelijk tot een hoogeren prijs te komen en mede om den buitengewoon hoogen bijslag der gemeente op den gasprijs eenigszins te verminderen, stellen zij voor den prijs van het gas over de laatste 8 maanden van het jaar te bepalen op: 16 cent per M 3 voor de eerste 50 M 3 en 25 cent voor eiken M 3 boven 50.

Amsterdam Bezuiniging bij de gasfabrieken. Burgemeester en Wethouders hebben een commissie ingesteld, die hen van advies zal dienen omtrent de volgende vragen:

10. welke maatregelen van vermindering van het productievermogen van de gasfabrieken moeten worden genomen met het doel in de exploitatie bezuiniging te verkrijgen;

20. welke andere maatregelen verdienen voor het zelfde doel aanbeveling;

30. welke maatregelen dienen te worden genomen na de aanstaande grenswijziging ten opzichte van de gaslevering in de tegenwoordige gemeenten Sloten en Watergraafsmeer.

De Commissie bestaat uit de heeren: Dr. L. J. Terneden, directeur en G. A. van Everdingen, adjunct-directeur der gemeentegasfabrieken; M. VAN DER Horst, w.i., H. Kempkers en G. F. van Limborch van der Meersch, t., allen fabrieksdirecteur bij dien dienst; Dr. J. F. van Oss, Gemeentelijk Inspecteur.

Zij zal haar taak vervullen onder leiding van den Wethouder voor de Gemeentebedrijven, den heer Wierdels. Als secretaris is aangewezen de heer H. A. Verhey, accountant ter Gemeentesecretarie.

De bezuiniging bij de gasfabrieken. 23 Sept. De gaswerkersvereeniging „Verbetering zij ons streven” heeft naar aanleiding van de instelling eener bezuinigingscommissie een verzoek tot den Wethouder voor de Bedrijven gericht om eenige vertegenwoordigers der gaswerkersorganisaties aan de commissie toe te voegen.

Wanneer de Wethouder of Burgemeester en Wethouders afwijzend op dit verzoek mochten beslissen, zal worden overwogen op welke wijze deze organisatie de middelen ter bezuiniging of ter economischer exploitatie zij denkt b. V. aan vollediger ver- en bewerking der

z. g. bijproducten door het bedrijf zelf ter kennis te zullen brengen van het publiek.

Delft. 18 Aug. De gemeenteraad heeft den prijs van het gas met 3 cent per M 3. verhoogd en daardoor gebracht op 20 cent per M 3. Een voorstel tot progressieve gasprijzen is in voorbereiding.

Tevens besloot de raad gaspenningen in te voeren voor de muntgasverbruikers. De kosten worden geraamd op ƒ 145000,—, waartegenover een voordeel van ƒ 1800,— per jaar wordt verwacht.

Deventer. Ter voorziening in de vacature van directeur der gemeente-gasfabriek, hoogdrukwaterleiding en het electriciteitsbedrijf hebben Burgemeester en Wethouders den Gemeenteraad de volgende aanbeveling aangeboden :

I'. G. M. Leignes Bakhoven, directeur der licht- en waterbedrijven te Vlaardingen.

J. Ploeger, adjunct-directeur der gemeentelijke gasfabriek en drinkwaterleiding te Enschede.

3®. E. E. VAN Rhijn, directeur van de technische bedrijven te Hoorn.

N». 1 heeft als voorwaarden gesteld bij een eventueele benoeming een salaris van ƒ 7000,— tot / 8000,—, benevens vrije woning, vuur, licht en water.

Helmond. ■— Plannen voor uitbreiding van het buizennet en het kabelnet zijn ingediend bij den Raad. Deze uitbreiding wordt begroot op ƒ 11950,— voor de Gasfabriek, f 11620,— voor de Waterleiding en ƒ 29750,— voor het Electrisch Bedrijf.

Krommenie. De watergasinstallatie, geleverd door Mabeg te Utrecht, kwam deze maand in bedrijf.

Leerdam. Aan de firma Aug. Klönne te Dortmund werd de bouw van een verticalekameroveninstallatie opgedragen, bestaande uit 2 ovens elk van 3000 M 3. etmaalproductie in droog bedrijf.

Leeuwarden. De gasprijs is met 2 cent per M 3 verhoogd.

Noord-Scharwoude. Door de gemeenteraden is besloten tot het volgende: