April 1921 worden de gasprijzen met 4 cent per M 3. verlaagd en gebracht op:

17 cent per voor muntgas;

16 „ „ „ „ licht- en kookgas;

15 „ „ „ „ industriegas.

Eindhoven. De heer C. J. Oosterholt, c. i. adviseerend ingenieur te Sittard, is benoemd tot ingenieur bij de gemeentebedrijven te Eindhoven.

Enkhuizen. Met ingang van 1 April zijn op voorstel der Gascommissie, door Burgemeester & Wethouders de gasprijzen verlaagd van lóWo op 15 ets. voor gewone meters; muntgas op 13 cent. 'Voor motoren en industrie wordt de prijs, afhankelijk van het maandverbruik, 16 tot 12 cent per M 3.

Goirle, 16 April. • Bij ondershandsche inschrijving is aan de firma Volker & Co. te Eindhoven opgedragen een drieretorten- en een zesretorten-oven te sloopen en daarvoor in de plaats een achtretorten-volgeneratoroven te bouwen.

’s-Gravenhage. Zie onder Amsterdam.

14 Maart. Naar aanleiding van een tweetal onlangs voorgekomen gevallen van gasverstikking, heeft de gezondheidscommissie zich gewend tot de directie der gasfabrieken te ’s-Gravenhage, met verzoek haar te willen mededeelen of de samenstelling van het gas wellicht een zoodanige wijziging heeft ondergaan, dat gebruik daarvan grooter gevaar oplevert dan voorheen.

In het door de Commissie gepubliceerde bericht, constateert zij, dat uit de ontvangen mededeelingen is gebleken, dat bij het gebruik van gas groote voorzichtigheid moet worden in acht genomen. Ten einde mogelijk gevaar voor de gezondheid en het leven bij het gebruik daarvan te ontgaan, raadt de gezondheidscommissie de gasverbruikers ernstig en in hun eigen belang allereerst: om zoo mogelijk de bedorven lucht langs daarvoor aangebrachte leidingen naar buiten af te voeren, en vervolgens, waar zulk een afvoer niet of niet wel

mogelijk is, te zorgen voor behoorlijk luchten tijdens het gasverbruik. Is het warme bad in gereedheid gebracht, dan is het zeer gewenscht voor het gebruik van de badkamer behoorlijk te ventileeren, terwijl tijdens de baden het verder gebruik van gas tot verwarming van het badwater of van de badkamer ten sterkste moet worden ontraden. De aanschaffing van een veiligheidsmeter ten einde het uitvloeien 'van gas gedurende den nacht te voorkomen, verdient aanbeveling.

Heemstede, 30 Maart. Aan de N. V. Silika en Ovenbouw Mij. te ’s Gravenhage is opdracht tot den bouw gegeven van een batterij verticale kamerovens met centrale generator,systeem Otto & C“., onder bijievering van kolen- en cokestransportinrichtingen voor een capaciteit van 12000 per dag bij droog bedrijf.

Leiden, 18 Maart. De heer Joh. G. F. Kriens, Hoofd van de Administratie en rekenplichtig ambtenaar'aan de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden, heeft tegen 1 Augustus a.s. zijn eervol ontslag aan den Raad van de gemeente Leiden verzocht.

Middelburg, 3 Maart. De raad heeft den gasprijs verlaagd met 6 cent, terwijl vermoedelijk in de volgende vergadering nog meer daling kan worden voorgesteld. Thans is het gas 16 cent per M 3 geworden. Ook voor de electriciteitsprijzen zal in die vergadering verlaging worden voorgesteld.

Oisterwijk, 11 April. Aan de firma Volker ■& Co. te Eindhoven is het vergrooten van drie zuiverkisten opgedragen.

Tiet, 12 Maart. De Raad heeft den gasprijs verlaagd tot 19 cent per M^.

Uithuijzen. In de Raadsvergadering van 30 Maart is besloten om, te beginnen met de meteropneming van 1 April, de prijzen van het gas als volgt vast te stellen: Lichtgas van