Achtereenvolgens hecht de vergadering hare goedkeuring aan het Verslag van de Coiumissie tot Beheer van het Ondersteuningsfonds en het Verslag van de Commissie voor het nazien van de Rekening en Verantwoording en de verificatie van de kas en de overige waarden van het Ondersteuningsfonds over het dienstjaar 1921, en dechargeert zij den Penningmeester voor zijn beheer en de Commissie van onderzoek, onder dankbetuiging, voor haar werkzaamheden.

Tot leden van de Commissie voor het nazien van de Rekening en Verantwoording en de verificatie van de kas en de overige waarden van het Ondersteuningsfonds over 1922 worden benoemd de heeren A. E. Stijkel, A. C. Koppejan'w. i, en Chr. F. Rüter, t.

Het verslag van de Commissie voor het Fittersexamen omtrent het op 7 en § Juni 1922 te Amsterdam, Haarlem, Leiden, ’s-Gravenhage en Zeist afgenomen Fittersexamen wordt goedgekeurd, nadat de Directeur van het Centraal Bureau op een ondergeschikt punt een rectificatie er in heeft aangebracht en de Voorzitter onder algemeene instemming dank heeft gebracht aan de Commissie voor haren omvangrijken arbeid.

De vergadering, die voor een gedeelte bijgewoond was door den Burgemeester van Arnhem, wordt eenigen tijd geschorst voorden lunch. Na de heropening verwelkomt de Voorzitter de heeren H. Goedhart Jr. en B. Bakker, Wethouders van Arnhem, wien hij voor dit blijk van belangstelling in het werk der Vereeniging dank betuigt.

De aangekondigde voordracht over brandstof besparing door;

1“, het gebruik van afgewerkte gassen en afgewerkten stoom;

2“. het bevorderen van watercireulatie in stoomketels kan niet plaats hebben wegens afwezigheid van den spreker, den heer J. Bruinwold Riedel (’s-Gravenhage), zoodat het woord is aan den heer C. Michenfelder, hoofdingenieur der firma Adolf Bleichert & C». over de ontwikkeling van de transport techniek (BLEiCHERT-banen).

Zooals de titel aangeeft is het spreker’s bedoeling niet de ontwikkeling der transporttechniek in al hare stadia na te gaan hoewel hij in zijne inleiding teruggaat tot de oude Oostersche volken en tot de midden-

eeuwen doch wenscht hij te volstaan met de merkwaardigste étappen van die ontwikkeling, vallende in de vorige en deze eeuw, na te gaan en de aangebrachte verbeteringen in het licht te stellen.

Aan de hand van een serie teekeningen en afbeeldingen, tot groot gemak van de toehoorders vereenigd in een handig boekje, bespreekt de inleider verschillende uitvoeringen van door de firma Ad. Bleichert & C°. vervaardigde kraanwerktuigen, electrische hangsporen, electrische kabelkranen, kabelkranen voor sluisbouw en scheepsbouw en transportbanden, zoomede de in den loop der tijden daarin aangebrachte verbeteringen.

De Voorzitter brengt onder instemming der Vergadering dank aan den heer Michenfelder voor diens belangwekkende mededeelingen, over een onderwerp, dat meer dan vroeger de aandacht van de gastechnici heeft, nu tengevolge van de gewijzigde omstandigheden ook de kleine gasfabrieken meer op het gebruik van allerlei transportinrichtingen zijn aangewezen.

De Voorzitter van het Stembureau deelt vervolgens mede den uitslag van de verschillende stemmingen, welke onderwijl hebben plaats gehad.

Voor de verkiezing van een Voorzitter waren uitgebracht 87 geldige stemmen; volstrekte meerderheid 44. De stemmenverdeeling was : de heer O. S. Knottnerus 57 en de heer M. Levert 29 stemmen, zoodat benoemd is de heer Knottnerus.

Verkiezing van twee Bestuursleden. Uitgebracht 84 geldige stemmen ; volstrekte meerderheid 42. Van de 83 stemmen hadden verkregen de heeren A. van der Stel 27, J. Ph. BruinwoLD Riedel 26, C. L. Philips w. i. 19, M. C. SissiNGH c. i. 18, J. Bolt 15, Prof. G. A. Brender a Brandis t. 13 en J. H. Boezeman 12 stemmen. Aangezien niemand de volstrekte meerderheid van stemmen op zich heeft vereenigd, moet een nieuwe vrije stemming plaats hebben.

De verkiezing van een lid der Commissie tot Beheer van het Ondersteuningsfonds had tot uitslag, dat met 48 van de 85 uitgebrachte geldige stemmen, (37 op den heer Th. van Mierlo Sr.) benoemd was de heer J. Bolt.

Verkiezing van 2 leden van de Commissie Fittersexamen. Met onderscheidenlijk 48, 46