als „Reserve” in het credit van de balans is gebracht.

Aangezien de waarden van sommige van de aanwezige voorraden door allerlei omstandigheden nog niet met absolute juistheid konden worden bepaald, werd het noodig geoordeeld een bedrag van ƒ 11.149,58 te reserveeren en over te brengen op de rekening „Reserve voor diverse risico’s”, waarna balansen winst- en verliesrekening zonder voor- of nadeelig saldo sluiten.

De verwachtingen voor het nieuwe boekjaar zijn, afgaande op de over het eerste halfjaar bereikte resultaten, gunstig.

STEENKOLEN

10 Oct. 1922. De resultaten der te Bocholtz nabij de kom der gemeente langs den grooten weg naar Simpelveld gedane boringen naar kolen zijn, volgens de „L K.” uiterst gunstig te noemen; zóó zelfs, dat besloten is, op een afstand van ruim 1000 M. in het gehucht Banerheide van de gemeente Bocholtz een nieuwe proefboring te doen, welke naar men verwacht nog betere resultaten zal moeten opleveren. Men verwacht dan ook algemeen dat de kans, dat binnen zeer afzienbaren tijd onder Bocholtz een kolenmijn zal komen, zeer groot is. De mijn „Willem Sophie” te Spekholzerheide en de firma de Kat in Den Haag hehben reeds concessie aangevraagd tot het aanleggen van een mijn.

{Alg. Hbld.)

GAS.

Amsterdam, 18 Sept. 1922. De Gaswerkersvereeniging „Verbetering zij ons streven” heeft een adres aan den Raad gericht, waarin wordt verzocht het daarheen te willen leiden, dat een differentieel tarief voor de levering van gas wordt vastgesteld, waarbij wordt bepaald, dat de prijs van het gas over den gewonen meter zal zijn 12 cent per MA en over den muntmeter 121/2 cent en dat de prijs van eiken meter die meer wordt verbruikt, tusschen twee meteropnemingen, over een gelijknamig tijdvak van 1922 61/2 cent zal zijn over den gewonen zoowel als over den muntmeter.

Voorts wordt verzocht om in verband met het penningsysteem te bepalen, dat het te veel betaalde over een tijdvak maandelijks of jaarlijks zal worden gerestitueerd. {Tel.)

Oud-Beijerland, Oct. 1922. Door de heeren D. Eikelenboom, Directeur der Gem. Gasfabriek Oud-Beijerland en J. H. Schenke, Directeur van het Gas- en Electriciteitsbedrijf der Gemeente Voorburg, werd in Januari 1921 aan de Gascommissie een rapport uitgebracht over den toestand der Gasfabriek, welke in April 1918 is overgenomen van de Firma W. de Liefde te Zeist en werd geadviseerd een nieuwe fabriek te bouwen op een nieuw, grooter terrein.

De Gemeenteraad Het zich nader voorlichten door een commissie waarin als deskundigen zitting hadden de heeren S. H. Bonthuis, Directeur van het Gas- en Electriciteitsbedrijf der Gemeente Almelo en J. M. Osephius, Directeur van het Gas- en Electriciteitsbedrijf der Gemeente Maassluis, welke commissie adviseerde tot ombouw der bestaande fabriek, welke ombouw evenwel nagenoeg gelijk zou staan met den bouw van een nieuwe fabriek.

Vervolgens werd het oordeel gevraagd van den heer J Rutten, Adj. Dir. der Gem. Gasfabriek te ’s-Gravenhage, die evenals de Heeren Eikelenboom en Schenke adviseerde tot bouw van een nieuwe fabriek op een nieuw terrein, met welk advies tenslotte ook de heeren Bonthuis en Osephius zich accoord verklaarden.

Inmiddels was een aanbieding bij het Gemeentebestuur ingekomen van de Gascommissie te Numansdorp—Klaaswaal voor gaslevering aan Oud-Beijerland en hebben A. D. de Vroedt c. s., ingezetenen van Oud-Beijerland, het Gemeentebestuur verzocht om te onderhandelen over koop van de Gasfabriek.

In de Raadsvergadering van 5 October j.l. werd besloten:

Aan de heeren A. D. de Vroedt, c. s. te berichten, dat de gasfabriek niet te koop is;

niet in te gaan op het voorstel van de gasfabriek Numansdorp—Klaaswaal tot leveringvan gas aan deze gemeente, doch de exploitatie van het gasbedrijf in eigen bedrijf voort te zetten;

over te gaan tot het bouwen van een nieuwe gasfabriek op een nieuw terrein.

Een Commissie uit een dezer dagen opgerichte vereeniging voor bezuiniging in de Gemeentehuishouding, is sedert naar Gedeputeerde Staten gegaan om te vragen het raadsbesluit tot het bouwen eener nieuwe gasfabriek niet goed te keuren. Ook circuleert in de gemeente een adres aan Ged. Staten van dezelfde strekking. (Corr).

Gedrukt bij H. P. de SwArt & Zoon, te s-Gravenhage