XXXII

Raschig. (Dr. F.) Vooruilgang in dc methoden ter benzolwinning 27 Rengade (E.) Beproeving der vastheid van vuurvast materiaal bij hooge temperatuur, door en E. Desvignes 94

Rich. Beschouwingen over den verkoop van cokes 79 Richardson (B.) Corrosie in gasleidingen en de afzetting van vaste stoffen .... 251 Rieke (Dr. Reinhold). De eigenschappen en het onderzoek van vuurvaste stoffen . 175 Rivière (M.) Een generator met gesmolten asch . 35

Rodde (L.) Bestrijding van vorstgevaar bij transportinrichtingen 176 Rossberg (A.) Constructie, bouw en bedrijf van zuiverkisten uit gewapend beton . . 217 Ruf (J.) Watergasfabricage in horizontale retorten 123 Sainte-Claire Deville (E.) Manuel de chimie gazière 43 Schafer (Franz). Schreden achterwaarts in het Engelsche gasvak 165

Schalier (A.) Onderzoekingen omtrent de soortelijke warmten van graphiet en cokes in i het temperatuurgebied van 400 – 1300“ C., door E. Terres en 90 Schneider (A.) Aantasting van lood door benzolwascholie, door en E. Jenninger . 474 Schrader (H.) Omzetting van phenolen uit cókesoven en oerteer in benzol, door Franz Fischer, en K. Zerbe 126

~ Verdere proeven over het winnen van calorischrijker gas door behandeling van destillatiegassen met actieve kool door F'r. Fischer, en C. Zerbe .... 216 Scott (Dr.) Wederopwekking van de levensgeesten bij kooloxydevergiftiging, door Dr. Henderson, Dr. Haggard en .... 223 Shadgen (J. F.) Katalytisch gas uit zware olie. . 122

Sieben (Dr. ing. K.) Verloopt de cokes koolontgassing warmtebindend ? 37 Smith (Dr.) Gas voor het smelten van metaallegeeringen 255 Sohm (Michel). Het stoken van stoomketels met poederkool 119 Spamer (Otto). Monographiën zur Feuerungstechnik 473 Starke (F.) De Rijnduiker Udesheim-Himmelgeist 254

Steding (Fr.) Benuttiging der afvalwarmte van de watergasbereiding ter stoomproductie 43 Steinkamp (J. H.) De bepaling van de vluchtige bestanddeelen in steenkool .... 243 Sterke (R. F.) Hoogdruk-regulateurs 217 Stones (E. E.) Voordracht over de lichtbelasting van de gasfabrieken 178

Strache (Prof. H.) Een zakapparaat voor gasonderzoek, door —en Prof. K. Kling . . 28 ~ Over de vraag van de calorische waarde van het gas 258 ~ Toestellen ter bedrijfscontróle van de watergasfabriek 37

Blz.

Siilcliffe (E. K.) Destillatie in inwendig verhitte retorten, door en E. C. Evans . . 28

Taylor (Mr.) Zwavelzure ammoniak 475 Terres (E.) Onderzoekingen omtrent soortelijke warmten van graphiet en cokes in het temperatuurgebied van 400 —1300“ C., door en A. Schalier 90

Than (A.) De vorming, verwijdering en verhindering van kalkafzetting in ammoniakdestilleer-apparaten 35 Tookey. Indicateur diagrammen bij gasmotoren . 244 Tropsch (H.) Over de bepaling van aethyleen en zijn homologen in oergas, door en Phillipovich 362 Tupholme (C, H. S.) De „Therm” basis in Engeland 119

Vergeer (C. J.) De bepaling van het juiste watergehalte in bruinkool, door G. A. Brender a Brandis en 171 Verkade. t. (Prof. Dr. P. E.) Calorimetrische onderzoekingen 35 Vittinghoff (H.) Carburatie met minderwaardige olie 222 Walmsley. (P. D.) Beschrijving van de in 1919 uitgebreide gasfabriek te Great-Yarmouth 223

Warner (A. W.) Proeven om te komen tot de destillatie van kolen bij belangrijk lagere temperaturen 363 Warren. Resultaten in het stokerijbedrijf . . . 166 Watson. Bespreking over den toestand van de zwavelzure ammoniakindustrie ... 38 Weaver Smith (J.) Gas, dienstbaar bij verhitting 78 White (C. E.) Prepareeren en de selectie van leer voor gasmeterbalgen 474

Wibaut (J. F.) Bericht over het Congres international des combustibles liquides, gehouden te Parijs, 9—15 Oct. 1922. 43 ~ Over de binding van zwavel door koolstof en de beteekenis daarvan voor het zwavelgehalte van steenkoolcokes . . 263 „ (Dr. J. P.) Over de zwavelverbinding der steenkolen, haar gedrag bij de droge destillatie en over de zwavelverbingen der cokes 35

Wilde. (Ober ing.) Ervaringen bij het stoken van cokeshjn onder toevoeging van lichtgas in een groot ketelhuis 119 Wilhelm (A.) Steenkoolwatergas in de gasfabriek Zittan . . . . 298

Wirtz, w. i. (F. C.) Besprekingen over het technisch onderzoek van steenkool 298 Wood (J. W.) Beschouwing over zelfregistreerende calorimeters 133 Worbs (P.) De regeling van den gasdruk in de verzamelbuis van kamerovens ... 28 ~ Ervaringen met machinaal sleufgraven 94