gadering van de Commissie een drietal of meer plaatsvervangende leden aangewezen ondernadere goedkeuring van het Bestuur der Vereeniging.

Van de examen-opgaven voor het scliriftelijk gedeelte.

Art. 6.

De opgaven van het schriftelijk gedeelte van het examen, waarmede eventueel ook gelijkgesteld wordt de opgave omtrent een te maken werkstuk, worden opgemaakt door den Voorzitter en twee leden van de Commissie voor het Fittersexamen, daartoe door deze Commissie aan te wijzen in eene vóór 15 April te houden vergadering.

De leden der Commissie kunnen voorstellen en opgaven inzenden.

Art. 7.

De opgaven voor het schriftelijk gedeelte van het examen worden tijdig vóór het examen, door den Voorzitter . van de Commissie voor het Fittersexamen beschikbaar gehouden in eene met het zegel van de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland gesloten enveloppe.

Art. 8.

Eerst bij den aanvang van het schriftelijk examen en in tegenwoordigheid van de examinatoren mogen de zegels worden verbroken.

Van de examen-eischen voor het mondeling gedeelte.

Art. 9.

De in art. 4 genoemde sub-commissies bestaan voor het mondeling examen uit minstens drie leden.

Elk lid behandelt met een candidaat een evenredig deel van het programma van eischen, naar een te voren ingedeeld schema.

De vragen moeten blijven binnen de in het programma van eischen voor het examen gestelde grenzen.

Van de aanmelding tot deelneming aan het examen.

Art. 10.

Om tot het examen te worden toegelaten moet vóór den vijftienden Maart van het jaar.

waarin het examen zal worden gehouden, een aangifte-formulier aan den Secretaris van de Commissie voor het Fittersexamen (adres Centraal-Bureau van de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, alwaar ook de blanco-formulieren op aanvraag verkrijgbaar zijn) worden toegezonden, waarop door den candidaat zijn ingevuld :

I°. zijn naam, zijn voornamen, plaats, jaar en dag van zijne geboorte:

2’. zijn tegenwoordige woonplaats, met nauwkeurig adres;

3'’. mededeelingen omtrent zijne vroegere opleiding;

4°. mededeelingen omtrent door hem verkregen diploma’s of getuigschriften;

5“. mededeelingen omtrent zijne werkzaamheden in de practijk, sedert het verlaten van de school;

6°. naam en adres van zijn tegenwoordige werkgever;

7°. mededeelingen omtrent bijzondere vakbekwaamheden ;

8“. opgaaf als hoedanig de candidaat werkzaam is en gedurende de laatste jaren werkzaam is geweest.

Art. 11.

Tegelijk met het aanmeld-formulier volgens art. 10 is de zich aanmeldende candidaat verplicht een bedrag van vijf gulden aan den Secretaris van de Commissie voor het Fittersexamen over te maken. (Vergel. art. 18, al. 2).

Art. 12.

Na ontvangst van de in art. 10 bedoelde aanmelding voor deelneming aan het examen verschaft de Commissie voor het Fittersexamen zich eene verklaring, hetzij van een Directeur van een gasfabriek, hetzij van een particulieren werkgever ten genoege van de Commissie voor het Fittersexamen dat de candidaat gedurende minstens twee jaren als gasfitter in de practijk werkzaam is geweest.

In dezen tijd van practische werkzaamheid moet, blijkens de verklaring, de candidaat in ongeveer gelijke mate werkzaam zijn geweest bij het leggen van binnenleidingen en bij het verhelpen van gebreken aan gastoestellen. (Klachtendienst).

Militaire diensttijd en ziekteperioden van langen duur mogen bij den termijn van twee jaren niet worden medegerekend.