bedrijf. Oude ovenwanden schijnen de opbrengst ongunstig te beïnvloeden. Het aschgehalte van de cokes, en het ijzeroxyde-gehalte van het vuurvast materiaal bevorderen het uiteenvallen van het ammoniak.

(K.)

The Gas World, 3 Maart 1923. Het verhitten van cokesovens met blauwwatergas in plaats van met cokesovengas zélf, wordt door Hayden aanbevolen. Het cokes, ovengas komt dan voor andere doeleinden vrij, terwijl het stoken met watergas bovendien nog voordeelen oplevert (gelijkmatiger temperatuur, grootere keuze in de soorten cokeskolen, welke men kan verwerken enz.)

(K.)

The Gas World, 10 Maart 1923. Dit nummer is voor een groot deel gewijd aan het onderhoud en de vernieuwing van de toestellen en inrichtingen der gasfabrieken. Gedurende den oorlog was het gebrek aan materiaal de oorzaak, dat men zoo weinig mogelijk vernieuwde en het onderhoud tot het hoog noodige beperkte.

Daarna was er in Engeland gebrek aan kapitaal en bleven de prijzen te hoog. Volgens de redactie is nu echter de tijd gekomen om verouderde installaties door moderne te ver.

vangen en aan alle inrichtingen weer de noodige zorg te besteden wat betreft het onderhoud.

Zooals vanzelf spreekt, heeft dit ook betrekking op het buizennet, de meters en de aan de gasverbruikers in huur verstrekte of in bruikleen gegeven verbruikstoestellen.

Merkwaardig is een beschouwing over de toepassing van gewapend beton op gasfabrieken voor kolen- en cokesbunkers, teer- en ammoniakputten, zuiverkisten enz. Er wordt terecht op gewezen, dat er ook hierbij op gelet moet worden, dat gewapend beton niet zooals men meestal meent voor alle doeleinden geschikt is. Ook aan het schilderwerk op gasfabrieken is een artikel gewijd.

(K.)

The Gas World, 17 Maart 1923.

De „Therm Committee", een commissie, welke moest nagaan of het aanbeveling verdient voort te gaan met de berekening van het gasverbruik in therms, is tot de conclusie gekomen, dat dit inderdaad de beste methode is, ondanks de door het publiek daartegen ingebrachte bezwaren.

Wel wordt aanbevolen op de quitanties toch ook het verbruik in cubic feet aan te blijven geven.

(K.)

BERICHTEN VAN HEINDE EN VERRE.

DIVERSEN.

Nieuwe Nederlandsche Standaardnormen. Door de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland, zijn dezer dagen de volgende drie losse standaardbladen uitgegeven;

N. LS3 Kabeltoebehooren. Verbindingsmof voor laagspanningskabels. Lengte 440 mM.

N. 154 Kabeltoebehooren. Verbindingsmof voor laagspanningskabels. Lengte 520 mM.

N. 155 Kabeltoebehooren. Verbindingsmof voor laagspanningskabels. Lengte 575 mM.

Deze bladen zijn verkrijgbaar bij het Centraal Normalisatie Bureau te Delft, Verversdijk 56 en bij den Boekhandel.

Nationale Nijverheidstentoonstelling. Van 25 Augustus tot en met 9 September a. s. zal

te Rotterdam eene Nijverheidstentoonstelling van de in Nederland gevestigde industrieën worden gehouden, welke tentoonstelling ten doel heeft grootere bekendheid te geven aan de in Nederland gevestigde inrichtingen van Nijverheid en een beeld te geven van de ontwikkeling van de Nederlandsche Nijverheid gedurende de laatste kwart eeuw.

De tentoonstelling gaat uit van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat” en wordt georganiseerd door de afdeeling Rotterdam dezer Vereeniging.

Voor deze tentoonstelling is beslag gelegd op het geheele Doelen-complex aan den Coolvest te Rotterdam ; de huurprijzen zijn bijzonder laag gesteld en bedragen in de drie groote zalen en in den tuin f 20,—, en in de drie kleine zalen ƒ 15,— per M 2.