kwam (eerst in Het Gas verschenen) doch nog niet tot ander resultaat leidde, dan dat de Commissie werd uitgebreid (Blom, van Rossum DU Chattel, Knottnerus) om nader rapport uit te brengen.

Zeer uitvoerige mededeelingen werden gedaan over de Amsterdamsche gasfabrieken, zoowel wat fabricage als wat distributie van bet gas betreft.

Onder de vraagpunten trekt de aandacht dat, waarin de vraag behandeld wordt boe groot een gasfabriek moet zijn om met voordeel op sulfaat te werken.

De beer Bauduin deed mededeelingen omtrent de naar zijne aanwijzingen door de Dordtscbe meterfabriek gemaakte lantaarnontsteek-automaten.

Zeer uitvoerige mededeelingen en discussies werden gedaan en gehouden bij alweer een vraagpunt over zuurstofinbalatie.

De vier-en-dertigste vergadering werd te Apeldoorn (3 en 4 Juli 1906) gehouden; behalve rapporten van andere Commissies, kwam wederom een rapport van de Cokes-Commissie over den Singbalangkacbel (met afbeelding) in behandeling.

J. van Rossum du Chattel, c. i.,

J. W. H. Bauduin, c. i.. Voorzitter: 1905 en 1911.

Voorzitter; 1906, 1910 en 1917.

Het rapport van de Commissie in zake de opleiding van gasfitters over bare verdere bemoeiingen conclueerde tot bet doen samenstellen van eene bandleiding voor gasfitters, waarvoor de vergadering een crediet toestond van ƒ 1500,—. Den beer van Balkom werd gevraagd om naast bet hieruit voortgekomen „handboek voor gasfitters” een stel teekeningen op groot formaat voor bet onderwijs aan fitters te willen maken.

Het rapport van de Kolen-Commissie, welke intusscben was uitgebreid met twee leden (SissiNGH en De Liefde) bevatte voor bet eerst

gedetailleerde cijfers over de door gasfabrieken verwerkte kolen.

Mededeelingen over de Zutphensche gasfabriek, welke bezocht zou worden, werden gevolgd door een uitgebreide voordracht over rationeele regeneratie voor retortovens. (Hermansen).

Buitengewoon veel werd gediscuteerd over verschillende systemen van inrichting van zuiverkisten.

Levendige discussies werden gevoerd over de automatische ontsteker systeem-BAUDUiN, waarmede te Amsterdam, sedert de vorige