De Commissie, welke de zaak had voorbereid werd als eerste Commissie voor het afnemen van het examen aangewezen.

De heeren Prof. van Iterson en Ross van Lennep gaven daarop uitvoerige mededeelingen als inleiding tot het bezoek aan de bovengrondsche werken van Staatsmijn Emma.

Den tweeden dag werd een voorstel van den heer Dr. F. van Oostrom Meyjes behandeld om te komen tot stichting van afdeelingen, ten einde vaker dan eens per jaar de leden over het geheele land in staat te stellen met elkaar van gedachten te wisselen over bedrijfs-

onderwerpen, alsmede om een meer evenredige vertegenwoordiging in het Bestuur te verkrijgen.

In de discussie bleek van veel instemming met de gedachten van den voorsteller, maar toch ook van vrij veel tegenstand; niettemin werd het beginsel van oprichting van afdeelingen met groote meerderheid aangenomen. Besloten werd de zaak verder te laten voorbereiden door het Bestuur, daartoe aangevuld met eene commissie uit de vergadering, bestaande uit hen, die in de discussies het meest op den voorgrond waren getreden. In eene buitengewone algemeene vergadering, in het

einde van 1919 gehouden, werd definitief tot oprichting van de afdeelingen besloten en werd het Reglement der Vereeniging aangevuld met de in verband hiermede noodige artikelen.

De heer Niermeyer besprak bij de vraagpunten de wenschelijkheid om te komen tot vaststelling van algemeene voorwaarden, waaronder levering van gaskolen zou moeten geschieden. Een besluit werd hieromtrent evenwel niet genomen.

M. C. SiSSJNGH, c. i.. Voorzitter: 1919.

J. Rotten, t

Sècrctaris: 1919 —1921

De acht-en-veertigsie vergadering werd op 7 en 8 Juli 1920 te 's-Gravenhage gehouden in de schemering van weder betere tijden.

tijden althans,' waarin het „daghede in den oosten”.

Belangrijk waren in deze vergadering vooreerst de besprekingen omtrent het gebruik van vetslikkolen.

De heer Bakhuis deed mededeelingen over de systemen voor volledige vergassing van Tully en Strache en vergeleek deze systemen onderling. Andere sprekers deden hierbij mededeelingen over andere systemen Rincker & WoLTER en Willemse) aansluiten.

Het nieuwste „ersatz”-middel gasophalt, dat de Rijkskolendistributie nog net voor haar schei-