sJ“*' ALGEMEENE VERGADERING

te Amsterdam 15—18 October 1923.

EERSTE DAG.

Openingsrede van den Voorzitter,

Mijne Heeren! genoodigden. eere-leden, gewone en buitengewone leden der Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland.

Het zij mij vergund U allen te dezer plaatse een hartelijk woord van welkom toe te roepen op dezen voor ons zoo heugelijken dag, waar wij gereed staan het vijftigjarig bestaan onzer Vereeniging te gedenken.

Dit woord van welkom zij allereerst een woord van dank aan den waarnemenden Burgemeester van Amsterdam, dat hij bij den aanvang van ons samenzijn hier wel tegenwoordig heeft willen zijn en daarmede een bewijs van belangstelling in onze Vereeniging geeft.

Evenzoo een woord van dank aan de vertegenwoordigers der bevriende Hollandsche Vereenigingen:

Ir. L. H. N. D u f o u r van het Kon. Instituut van Ingenieurs.

Ir. Beekman van de Vereeniging van directeuren van Electriciteitsbedrijven.

Ir. Harders van de Vereeniging van Waterleidingbelangen in Nederland.

Maar vooral ook geldt mijn woord van welkom als een oprecht woord van dank aan de buitenlandsche zuster-vereenigingen, die hunne vertegenwoordigers tot ons deden overkomen, om levende getuigen te zijn van onze feeststemming bij de viering van ons gouden jubileum.

Monsieur De Brouwer, menibre de I’Association des Gaziers Beiges, et Messieurs R. Mougin, Maxime Joyeux et Louis Danty-Lafrance, de la Société Technique de 1 Industrie du Gaz en France. Je vous remercie düment que vous êtes présents a notre congrès annuel et veuillez assister a la célébration du cinquantenaire de notre Société.

Vous donnez ainsi une bonne preuve de camaraderie et d’amitié a vos confrères hollandais.

Je vous souhaite la bienvenue au milieu de nos membres.

Herrn Prof. Dr. H. Bun t e. Gen. Sekretar des deutschen Vereins für Gas- und Wasserfachmannern. Ihre Gegenwart hier ist den Mitgliedern unseres Vereins sehr angenehm. Dass Sie als Vertreter des deutschen Vereins für Gas- und Wasserfachmannern die Feier des 50-jahrigen Bestehens unseres Vereins mitmachen wollen, freut uns sehr und verpflichtet uns zu Dank. Hoffentlich wird Ihr Aufenthalt hier auch Sie befriedigen.

Mr. Samuel Tagg, President of the Institution of Gas Engineers, Mr. W. F. Dun n, Secretary of this institution and Mr. F. W. Goodenough, Chairman of the British Commercial Gas-Association. I am thankful that we see you assisting at our congress to celebrate the existence during 50 years of the Dutch Association of Gas-Engineers.

By doing so you show us your satisfaction that we were in London in 1913 to assist at your jubilee.

I thank you very much for your presence here and hope, you wiil have so splendid days as we had in your country.

Sehr geehrte Freunde von der Schweiz, Herr F. Essc her, Vorsitzender des Schweiz. Vereins von Gas- und Wasserfachmannern, Prof. Dr. E. 011, und Herr W. G r i m m. Last, but not least begrüsse ich Sie hier. Die schone Schweiz haben Sie auf kurze