voor de wijze, waarop hij duidelijk heeft gemaakt wat wij hedenmiddag zullen zien.

Verder deel ik mede, dat de voordracht van den heer de Pont, evenals die van de heeren Ru 11 e n en Wi r tz, in Het Gas zullen worden opgenomen. Ook moeten wij de vraagpunten geheel laten rusten. Ik zou den stellers van de vraagpunten willen verzoeken om deze met een korte inleiding in Het Gas te doen opnemen; wellicht kan er dan een antwoord op gegeven worden, en zal dit den nuttigen inhoud van Het Gas verhoogen.

De heer A. van der Stel f'Sc/iofenj, Mijnheer de Voorzitter. In de afdeelingsvergadering is geklaagd, dat daar zoo weinig technische onderwerpen aan de orde worden gesteld, en daarop zou ik wenschen de vraagpunten te behandelen in afdeelingsvergaderingen. Ik meen, dat verschillende afdeelingen zich daarmede wel zullen kunnen vereenigen.

De heer H. J. Loggers (Wormer). Mijnheer de Voorzitter. Het blijkt dus juist te zijn wat ik in de laatste afdeelingsvergadering gezegd heb. Ik heb gevraagd wijziging van hetgeen daar behandeld zou worden en heb gevraagd direct de vraagpunten aan de orde te stellen, maar daarop is afwijzend beschikt. Ik deed die vraag, omdat ook ik meen, dat in de meeste gevallen op de Algemeene Vergadering de vraagpunten niet tot hun recht komen. Ik sluit mij dus aan bij den wensch van den heer Van der Stel om in het vervolg de vraagpunten in de afdeelingen te behandelen.

De heer de Vries (Hoogezand). Mijnheer de Voorzitter. Ik zou wenschen, dat er een aparte dag werd aangewezen- voor de behandeling van technische onderwerpen en ik zou daarvoor de Algemeene Vergadering zoo noodig met een dag verlengd willen zien. (Instemming).

De Voorzitter. Uit het applaus maak ik op, dat de meeste leden van onze Vereeniging er geen bezwaar in zien de Algemeene Vergadering drie dagen te doen duren. Het bestuur is ook al ernstig te rade gegaan een derden dag toe te voegen en dan de vraagpunten op den eersten dag te doen behandelen. Wij zullen dit voor het volgende jaar nader overwegen.

Het bestuur heeft geen bezwaar tegen het denkbeeld van de heeren Loggers en de Vries om vraagpunten in de afdeelingen te doen behandelen. Dit zal dan ook met de nu niet afgedane vraagpunten kunnen geschieden, terwijl de resultaten van deze besprekingen dan eenigszins uitvoerig in de afdeelingsverslagen kunnen worden opgenomen.

Dan is nu aan de orde de keuze van de plaats, waar de volgende Algemeene Vergadering zal worden gehouden. Ik geef hiertoe het woord aan den heer Bruln w o I d Riedel.

De heer }. Ph. Bruinwold Riedel (Utrecht). Mijnheer de Voorzitter. Ik heb niet met het Gemeentebestuur kunnen confereeren. in hoeverre een bezoek van de vereeniging het volgend jaar welkom zou zijn, maar ik vertrouw dat het uitgesloten is, dat dit niet het geval zal zijn. de nieuwe gasfabriek betreft, deze zal zeer interessant zijn, maar ik kan niet garandeeren, dat zij dan reeds geheel in bedrijf zal zijn. Wanneer de heeren echter met een gedeeltelijk in bedrijf zijn van de nieuwe gasfabriek genoegen kunnen nemen, dan zal het Utrecht, zeer zeker aangenaam zijn de Vereeniging te ontvangen.

De V oorzitter. Wij vernemen dus van den heer Bruinwold Riedel, dat Utrecht onze Vereeniging zal willen ontvangen. Ik heb echter ook een aanvraag ontvangen van Zwolle, terwijl de directeur van de gasfabriek te Breda mij heeft medegedeeld, dat men ook daar de Vereeniging gaarne ontvangen zal. Wij hebben dus de keuze tusschen Utrecht, Zwolle en Breda, maar gezien het vele nieuwe dat wij in het volgende