en op Zaterdag hield Mej. M. Vermeulen 2 demonstraties om aan te toonen, met hoe weinig gas men een maaltijd voor 6 personen gereed kan maken. Deze demonstraties gingen uit van de gasfabriek.

Vrijdag 2 Mei werd door den Heer Lutten-BERG van de R. S. Stokvis & Zn. een kookdemonstratie gehouden op de Junker & Ruh toestellen.

Al deze demonstraties werden tamelijk bezocht. Het was jammer, dat het weer niet medewerkte, en menig regenbuitje de dames weerhield om uit te gaan.

Alle toestellen op de tentoonstelling waren in werking te zien; de exposanten beijverden zich met niet genoeg te bewonderen geduld en volharding den bezoekers bet gemak en de voordeelen hunner toestellen zoo duidelijk mogelijk voor oogen te stellen.

Wat bet meeste trok, de automatische geijsers, de drukautomaten, de fornuizen voor dagelijks gebruik, bet groote fornuis voor restaurants, enz. van Junker & Ruh, de temperatuurregulateurs, de banketbakkersovens, de gecombineerde gas-kolenbaard van West Frisia, de inrichtingen voor centrale verwarming, de fraaie lampen, de ouderwetscbe bakkersoven, met de branders van Diekema & Winkel, bet is moeilijk te zeggen.

Zeer veel werd naar de verschillende dingen geïnformeerd, en toen bekend werd, dat door bet gemeentebestuur de prijs van bet gas voor bakkersovens, restaurateurs, centrale verwarmingen enz. was vastgesteld op 8 cent per M 3. werd menig adres zoowel van afnemer als van leverancier genoteerd, zelfs waren er bloemisten, die zich zeer intresseerden voor verwarming hunner kassen.

Mogen de gevolgen niet uitblijven. Dit zou in bet belang zijn van de gasfabriek, de gemeente en de gasverbruikers.

De tentoonstelling werd opgeluisterd door bet strijkje van den beer Senée, terwijl op Maandagavond bet Stedelijk Muziekkorps en Zondag de muziek van de padvinders geheel belangloos de vrolijkheid verhoogden.

Eiken avond werd eenige malen de film „de verstandige pan” van de firma D. van Krefeld afgedraaid, alsmede de jubileumfilm van de Leidscbe gasfabriek, waarvoor bet mij

past hier een hartelijk woord van dank te brengen aan onzen collega, die deze film zoo welwillend voor het gebruik afstond.

Een 500-tal exemplaren van de brochure der V. V. G. i. N. „Waarom Gas”, alsmede ettelijke exemplaren van „Het gas in de praktijk van den arts en den tandarts” en „Gas in de metaalindustrie snelstaal en zijn behandeling” van D. Stavorinus werden aan de bezoekers uitgereikt.

De tentoonstelling werd bezocht door ruim 3000 betalende bezoekers (de entrée was bepaald op 25 ct.). Het personeel der fabriek had doorloopend vrijen toegang, waarvan een druk gebruik werd gemaakt.

Zondagavond 11 uur vereenigden zich de exposanten op verzoek van den Wetboudervoorzitter der gascommissie in de benedenkotfiekamer der Buitensocieteit, waar deze de tentoonstelling met enkele woorden sloot onder dankzegging aan de exposanten voor bun welwillende medewerking en al de moeite, die zij zich gegeven hadden om de tentoonstelling te doen slagen, aan bet Stedelijke Muziekkorps voor bet door baar gegeven concert en aan den hopman der padvinders voor de door hem verleende medewerking. Ook dankte bij den directeur voor al betgeene bij voor de tentoonstelling bad gedaan.

De beer Dullaert dankte namens exposanten den Wethouder voor zijn waardeerende woorden, terwijl daarna de directeur niet alleen b.b. exposanten doch vooral den voorzitter der gascommissie en bet gemeentebestuur dank bracht voor al de medewerking die bij bad mogen ondervinden, zoowel bij de voorbereidende werkzaamheden als tijdens de tentoonstelling, welken dank bij verzocht over te brengen aan bet college van B. & W.

Intusscben was door bet personeel der fabriek in de zaal ruimte gemaakt, zoodat er plaats was voor de liefhebbers (en bebsters) om nog een dansje te maken, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt zoodat men na sluiting nog eenige uren gezellig bijeen bleef.

Deze tentoonstelliné is wederom voorbij, moge zij een blijvenden invloed vertoonen op het gasverbruik en pessimisten overtuigen, dat het geen kwaad kan af en toe reclame en kosten te maken om een zaak vooruit te brengen. A.

Gedrukt bij H. P. DK SwART & Zoon, te 's-Oravenhage.