Alvorens bij de Amsterdamsche gasfabrieken in functie te treden, was hij aan de gasfabriek te Tilburg als opzichter werkzaam geweest, op welken diensttijd, onder de superieure leiding van den heer van Mierlo doorgebracht, hij nog steeds met voldoening terugziet.

Den 15 September 1899 ging hij als tijdelijk inspecteur naar de gasfabrieken te Amsterdam, welke tijdelijke functie op 21 Augustus 1900 tot een definitieve werd. Reeds op 1 Januari 1906 werd hij bevorderd tot hoofd-inspecteur bij de distributie afdeeling en als zoodanig belast met een gedeelte der distributie afdeeling gewone meters. Achtereenvolgens werden deze werkzaamheden uitgebreid, eerst door toevoeging van de afdeeling muntmeters en vervolgens door het nog overblijvende gedeelte der afdeeling gewone meters, zoodat daarmede de

praktische leiding der meter-en fitterijafdeeling geheel in zijn handen berustte. Uit dien hoofde werd dan ook bij de nieuwe indeeling der functies op 1 Januari 1919 zijn titel veranderd in dien van chef van den buitendienst.

De heer Zwaanswuk heeft gedurende enkele jaren de in Amsterdam gehouden fitterscursus geleid, welke leiding hij wegens toename van werkzaamheden aan den heer v. D. Lippe heeft moeten overdragen. Verder is hij reeds verschillende malen lid der examencommissie geveest bij de van wege onze Vereeniging gehouden fittersexamens. S.

Maastricht. De heer Dresen, directeur heeft den dienst op 1 Augustus verlaten.

Ken opvolger werd nog niet benoemd. (Corr.)

GAS.

At)pingedam. Een I—6 retortsoven werd opnieuw ingebouwd door den heer J. H. CoENRAADTS, Cappelle a'd IJssel.

De N.V. Motorenfabriek Deutz plaatste een nieuwe motor 4—6 P. K. (Corr.)

Assen. In Juli is gereed gekomen de cokesgasinstallatie „systeem Kempkers”.

Op 15 September a.s. herdenkt de heer H. A. Zwaanswuk zijn 25-jarige werkzaamheid in den dienst der Gemeentegasfabrieken van Amsterdam.

Bij dit toestel wordt de stoom opgewerkt door de anders verloren gaande blaasgassen en door de heete cokesgassen, zoodat dit toestel zich geheel zelf voorziet van de benoodigde stoom. Alles werkte uitstekend, terwijl de stoomproductie overvloedig was. (Corr.)

Bedum. Een 6-retorts halfgeneratoroven met Dinas-Segmentretorten, gebouwd door de N. V. Vereenigde Ovenbouw-Bureaux te Amsterdam, werd beden in gebruik genomen.

Het maken van een gewapend beton onderbouw op paalfundeering voor een te bouwen gashouder met een inhoud van 1000 M®., telescoopbaar op 2000 M 3„ is opgedragen aan de firma Smit en Heidema te Bedum. Met het maken der paalfundeering is men reeds aangevangen. (Corr.)

Huizen (N.-H.). De capaciteit van de gasfabriek wordt gebracht op 5000 M 3. etmaalproductie (koolgas).

De levering van een nieuwen regulateur, meter, unificateur en de vergrooting van het zuiverhuis is opgedragen aan de Mij. ter Vervaardiging van Gasmeters, enz., Dordrecht, voor ƒ 12.500,—.

De levering van een waterkoeler is opgedragen aan de „Mabeg”, voor ƒ 2260, .