Zeer de aandacht trokken de Phi-gasketels voor centrale verwarming van de fa. Slotboom & Zoon te Den Haag, alsmede de Ruud Heaters voor het zelfde doel van het sanitair technisch bureau Korsten te Amsterdam.

Op het gebied van centrale woningverwarming met gas ligt hier nog 'n zeer groot en weinig bewerkt arbeidsveld, waar ontegenzeggelijk in de naaste toekomst een groot afzetgebied voor gas te vinden zal zijn, mits de prijs van het gas zich daarbij aanpast.

De Utrechtsche Asphalt Fabriek v/h Stein

& Takken te Utrecht, kwam uit met een fraaie collectie producten, welke door haar uit teer vervaardigd worden en waarbij men de meest uiteenloopende zaken te aanschouwen kreeg. Van koolkragen, die de koolplanten op het veld moeten beschermen tegen de koolvlieg, benzol voor auto’s en octrodak, een gekleurde dakbedekking voor landhuizen, tot aan sputokrimp, een uit teer vervaardigd desinfectiemiddel voor tuberculeus sputum toe.

Bijzonder de aandacht trokken de fraaie modellen van gashouders en ovens van de firma Klönne te Dortmund,

Het Techn. Bureau voorheen Nell & Stutterheim, den Haag, demonstreerde zijn Telegas temperatuurregelaars, waardoor volkomen gelijkmatige temperaturen bereikt worden, overal waar gas als verwarminpmiddel wordt gebruikt. Een belangrijke nieuwe toepassing van de regelaars vindt men bij de behandeling van land- en tuinbouwzaden met warm water, volgens de voorschriften van den Rijks Plantenziektenkundigen dienst, waarbij strenge eischen worden gesteld aan de temperatuurgrens.

Een toestel voor dat doel was in werking te zien, evenals een droogkast voor een laboratorium, een letterspeciepot voor een zetmachine en een toestel in gebruik voor woonen bedrijfslokalen.

Tenslotte willen wij nog de verschillende meterfabrieken noemen. Compagnie Continentale des Compteurs v/h J. Brunt & Co., den Haag, de N.V. Nederlandsche Gasmeterfabriek George Wilson, den Haag, N.V. Eerste Rotterdamsche Meetinstrumenten- en Apparatenfabriek vh/ Elster & Co., Rotterdam, de Mij. ter Vervaardiging van Gas-