De heer van de Rest treedt op als grossier voor Dordrecht in gastoestellen en verbindt aan zijn zaak een toonzaal, onder den naam van

CENTRALE TOONZAAL VOOR GASTOESTELLEN,

(in samenwerking met de Loodgieters- en Gasfitterspatroons-Vereeniging en de Gemeente Gasfabriek),

terwijl de verkoop zal geschieden door of voor rekening van de gasfitterspatroons.

De Gasfabriek verleent aan deze onderneming haar vollen steun onder de voorwaarden, dat in de toonzaal slechts die toestellen mogen worden verkocht, welke door haar zijn aangewezen en tot prijzen door haar vastgesteld. Deze prijzen komen overeen met de normale

verkoopsprijzen door de fabrikanten aangegeven.

De steun van de Gasfabriek strekt zich uit tot den aanleg van gas- en waterleiding, het kosteloos leveren van gas en water, het opstellen der toestellen, het bijdragen in de kosten voor de propaganda.

Een en ander is vastgelegd in een contract ! tusschen den heer van de Rest en de Gas- i fabriek, terwijl de eerste een overeenkomst aanging met de afdeeling Dordrecht van den Bond van Loodgieters- en Gasfitterspatroons, waarin hunne onderlinge verhouding wordt geregeld en zij zich wederzijds verbinden voor de in de toonzaal aanwezige toestellen propaganda te maken.

De inrichting der toonzaal werd onverwijld ter hand genomen. De keuze der toestellen

geschiedde met in achtname der volgende overwegingen:

In de toonzaal mogen slechts aanwezig zijn toestellen van uitstekende constructie en kwaliteit, en, rekening houdende met het verschil in koopkracht van de verbruikers, in voldoende verscheidenheid.

Het aantal fabrikaten moet beperkt blijven, .niet alleen met het oog op de beschikbare ruimte, doch ook in verband met het feit, dat een te groote uit gelijkwaardige toestellen de beslissing van den kooper bemoeilijkt. Bovendien is het bij dezen opzet wenschelijk een zoo groot mogelijken omzet van eenzelfde fabrikaat te krijgen om gunstige aanschaffingsvoorwaarden te kunnen bedingen.

Afdeeiing gashaarden en kachels.

Naast de toestellen VOOl5 huishoudelijk gebruik wer-| den ook enkele toestelleaj voor bedrijfsdoeleinden op-| gesteld. Een groot aantalj is aangesloten aan de gas-J zoo noodig ook aan de wa-l terleiding, en kan in wer-' king worden |

De verschillende afbeeldingen geven een duidelijk overzicht van het geheel.

De toonzaal werd op Woensdag 17 Juni 1.1. officieel door den Wethouder van de Bedrijven geopend en mocht zich vooral in de eerste weken in een druk bezoek verheugen, waarbij het aantal toestellen, dat werd verkocht, tot bevrediging strekte.

Het personeel van den heer van de Rest is ook belast met het te woord staan van de bezoekers in de toonzaal en is daarvoor voldoende op de hoogte gebracht, terwijl op een vasten middag iedere week een ambtenaar van de gasfabriek aanwezig is tot het geven van inlichtingen, hetgeen natuurlijk ook na afspraak op andere tijden mogelijk is.

Aan dit contact tusschen verbruiker en Gasfabriek wordt groote waarde gehecht, het publiek moet doordrongen worden van zijn belang om daar advies te vragen. Verschillende gasfitterspatroons beginnen de waarde hiervan ook in te zien, zoodat met vertrouwen de resultaten van dezen opzet worden afgewacht.

Natuurlijk kunnen er bezwaren tegen worden opgeworpen. De voorstanders van het trekken van alle installatie-werk tot de Gas-