Vanwege de gasfabriek werden lezingen gehouden over gasverwarming en koken op gas, terwijl een der exposanten kookdemonstraties gaf. Er was op alle dagen druk bezoek; de gasfabriek en de exposanten kunnen over de resultaten tevreden zijn.

(Corr.)

Hillegom. In zijne openbare vergadering van 4 September 1925 heeft de raad der gemeente Hillegom besloten de openbare gasstraatverlichting te voorzien van uurwerkautomaten met Parkinsonbranders.

(Corr.)

Joure. Het buizennet werd uitgebreid met 1600 M. voor de gasvoorziening van Scharsterbrug (gem. Doniaverstal).

(Corr.)

Noordscharwoude. Voor verbetering van den druk in het buizennet te St. Pancras is daar een gashouder van 500 M®. gebouwd, die einde Augustus gereed gekomen en in bedrijf genomen is.

(Corr.)

Oud-Beijerland. Met den bouw der nieuwe gasfabriek wordt goede voortgang gemaakt.

De ovens zullen worden gebouwd door het Technisch Bureau Bamag-Didier te Zeist: een negen-retortsoven met doorloopende retorten, en een oven met zes doorloopende retorten, met een cokesgaskamer.

De toestellen en zuiverhuisinstallatie compleet worden geleverd door de Meterfabriek te Dordrecht.

Het bouwen van een eenmaal getelescopeerden gashouder van 3000 M®. is opgedragen aan de N.V. Plaatijzer-Industrie te Apeldoorn. De gashouder is vervaardigd door de firma F. A. Neuman te Eschweiler en wordt, onder leiding van een chef-monteur dier firma, met personeel van de N.V. Plaatijzer-Industrie gebouwd.

Met den gashouderbouw is reeds sedert een maand aangevangen.

Met ovenbouw en montage toestellen wordt nog gewacht op nadere voltooiing der gebouwen.

(Corr.)

Oudewater. Aan het Technisch Bureau

Bamag-Didier werd in opdracht gegeven de inbouw van een 8-retortsoven.

(Corr.)

Steenbergen. Aan het Technisch Bureau Bamag-Didier te Zeist is opdracht gegeven tot den inbouw van een cokesgaskameroven met 3 retorten. (Corr.)

Veenendaal. Met ingang van 1 Sept. j.l. is de gemeentegasfabriek overgenomen door de Ned. Cont. Gas-Mij. (Corr.)

Workum. Gereed kwam een door de Mabeg, geleverde gashouder van 600 M®., telescopeerbaar tot 1200 M®.

Door dezelfde firma werd in bedrijf gesteld een automatisch werkend watergastoestel met een capaciteit van 35 M®. per uur.

(Corr.)

DIVERSEN,

Den Haag. Verschenen is een nieuwe Catalogus bij gewerkt tot 1 Aug. 1925 van kaarten enz., uitgegeven door de topographische inrichting.

Deze catalogus, die een uitvoerige omschrijving geeft van alle te verkrijgen kaarten, benevens een aantal afbeeldingen in zwart en kleurendruk, alsmede een overzichtskaart van Nederland is tegen den prijs van 25 cent bij den Topographischen dienst te verkrijgen.

Van de N.V. Handelsmij, van Seters & Co ontvingen wij een verhandeling over „Das Ammoniak und Seine Verarbeitung” uitgegeven door de firma Zimmermann en Jansen te Düren Rheinland. Deze fraai verzorgde van vele figuren voorziene, lezenswaardige uitgave brengen wij gaarne onder de aandacht van onze lezers, die daarin een groot aantal belangrijke gegevens bijeen gebracht zullen vinden.

Van de redactie van het Engelsche Gas Journal ontvingen wij bericht, dat op de uitgeschreven prijsvragen, zie Het Gas van Maart 1925 pag. 91: op vraag 1, 15, vraag 2, 15 en vraag 3, 27 antwoorden zijn binnengekomen, waarvan respectievelijk 9, 8 en 16 voor een prijs in aanmerking kwamen. Onder de bekroonde bijdragen waren 2 uit Duitschland en 1 uit Zweden. De overigen werden toegekend aan Engelschen.