BERICHTEN VAN HEINDE EN VERRE.

PERSONALIA

JUBILEUM N. DE BOER, SNEEK.

Zondag, 15 November was het 25 jaar geleden, dat de gemeente Sneek de directie harer gasfabriek toevertrouwde aan den heer N. DE Boer, als opvolger van den heer A. Breunissen Troost.

De Boer, die, na te voren aan de gasfabriek te Alkmaar werkzaam geweest te zijn, op 24 Januari 1895 benoemd was tot directeur der gasfabriek te Zalt-Bommel, vertrok in 1898 van daar als directeur naar Assen, waarop in 1900 de benoeming fe Sneek volgde. In 1908 werd hem ook de directie van de in dat jaar opgerichte bronwaterleiding toevertrouwd en in 1920 die van het electriciteitsbedrijf.

De succesvolle werkzaamheid van den heer de Boer blijkt o. a. uit den gestadigen groei van het gasdebiet. De gasproductie in 1900 bedroeg 604.284 en was in 1924 gestegen tot 2.046.080 M®. ondanks het feit, dat gedurende de laatste jaren de electriciteit ook in Sneek flinke vorderingen maakte. Het aantal geplaatste meters in 1900 bedragende 741, steeg tot 3500 in 1924.

De oude zaak aan de Waterpoortsgracht werd verlaten voor een flinke ruime fabriek, door DE Boer gebouwd.

De zilveren jubilaris werd reeds des morgens op de fabriek, waar de driekleur vrolijk van den gashouder wapperde, door het personeel gehuldigd en verrast met een prachtige staande klok, waarop een zilveren plaatje met inscriptie.

Daarna kwam het dagelijks bestuur en de Gascommissie hunne opwachting maken, waarop een druk bezochte receptie in zijn met veel bloemen versierde woning volgde.

Ook de Vereeniging van Gasfabrikanten had een bloemstuk gezonden en bood hare welgemeende gelukwenschen aan.

Dat DE Boer, wien speciaal de Noordelijken onzer kennen en waardeeren als een bescheiden, trouwen, jovialen collega, nog vele jaren voor den boeg moge hebben, rijk aan arbeid, rijk aan liefde van wie hem dierbaar en van vriendschap van wie hem genegen zijn!

B.

Egmond aan zee. In verband met de sollicitatie van den directeur van het gas-, water- en electr. bedrijf alhier naar de betrekking van directeur-boekhouder van het gas- en electr. bedrijf te Bolsward werd in

de 18 Nov. j.l. gehouden raadsvergadering besloten de jaarweddevan den directeur deJ bedrijven te verhoogen met ƒ 800,— en daarmede te brengen op ƒ 3500,— plus vrije woning, gas, water en electriciteit. iCorr.)

’s-Gravenhage. De heer Ir, J. Hutten herdenkt 1 December a.s. den dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van de gemeente ’s Gravenhage.

Naar wij vernemen heeft de jubilaris het voornemen zich dien dag door afwezigheid aan eventueel huldebetoon te onttrekken.

(Corr.)

Leiden. De heer W. F. K. de Kievit herdacht Maandag 16 November j.l. den dag waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad van de gemeente-lichtfabrieken. De jubilaris, die de functie van adjunct-boekhouder vervult, ondervond dien dag veel belangstelling. H. M. de Koningin verleende hem de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. (Corr.)

GAS.

Dokkum. – Het kerkbestuur der Geref. Kerk besloot hare in aanbouw zijnde kerk met gas te verwarmen. De installatie zal worden uitgevoerd door de firma Hubscher en Verspelt te Amsterdam, in samenwerking met de gasfabriek te Dokkum.

Dit is de eerste gasverwarming van dien aard hier .ter plaatse.

(Corr.)

’s Gravenhage. Door de G. W. E. M. voorheen I. Selten werd in de eerste week van November een „Calorie” groot model geplaatst, voor de verwarming van het magazijn der gemeente gasfabriek, Trekvliet.

(Corr.)

’s Gravenhage. Onder groote belangstelling werd Woensdag 4 November, door wethouder Mr. J. A. DE Wilde, de tweede gas=- tentoonstelling in het jaar 1925, alhier geopend. Aangenaam waren wij verrast onder de aanwezigen ook den oud-directeur der gasfabriek, den heer Ir. Bakhuis aan te treffen, die voor deze gelegenheid uit Zeist was overgekomen.