De heer de Wilde in zijn openingsrede, noemde de tentoonstelling het bewijs van een krachtigen en wakkeren middenstand en vond het een zeer verblijdend teeken, dat niet alleen de gasfabriek in deze tentoonstelling een werkzaam aandeel had, doch dat hem als wethouder der bedrijven verzocht was deze tentoonstelling te openen.

Na den heer de Wilde sprak de heer Har-MEijER, voorzitter van den bond van Loodgieters en fitterspatroons in Nederland, die

eveneens het samengaan van gasfabriek en particuliere installateurs ten zeerste toejuichte.

Nadat nog eenige andere sprekers het woord hadden gevoerd en door de pers eenige foto's waren genomen, werd een rondgang over de tentoonstelling gemaakt.

Ditmaal waren het uitsluitend plaatselijke firma's die hun artikelen tentoonstelden, waaronder de fa. Selten en het tech. bureau v/h Nell en Stuttenheim.

De Haagsche gasfabriek had een fraaie stand, evenals de Vereeniging van Loodgieters en fitters patroons, de bond van Smedenpatroons en de R. K. bond van Smedenpatroons.

foto Int. Persbureau Amsterdam

Van wege den bond van Smedenpatroons werd een aardig propaganda boekje verspreid: „Waarom is gas de zindelijkste, de goedkoopste, de gemakkelijkste en de meest doelmatige warmtebron?”

Wij twijfelen niet of deze tentoonstelling zal evenals die van Maart een groot succes zijn. M.

Meppel. – – Aan de gasfabriek worden de volgende uitbreidingswerken verricht.

I. Het bouwen van twee stuki volgenera torovens en één kluis.

11. Het leveren en monteeren van een laad en uitstootmachine.

111. Het leveren en monteeren van een kolenbreker en een kolentransportinrichting.

IV. Het leveren en monteeren van een 100 tons kolenbunker.

V. Het leveren en monteeren van een cokestransportinrichting.

VI. Het leveren en stellen van ijzeren trappen.

VIL Het verplaatsen van den ruimte-koeler.

VIII. Het leveren van een Unificateur.

IX. Het opnieuw regelen van de in ge