Verslag van de Commissie van Redactie.

In het verslagjaar 1925 bestond de commissie uit de heeren: Dr. L. J. Terneden, Voorzitter, O. S. Knottnerus, Prof. Ir. G. A. Brender è Brandis, Ir. J. Kutten en Ir. J. Buys.

De commissie heeft in het afgeloopen jaar vier maal vergaderd. Haar voornaamste arbeid gedurende 1925 betrof de tot standkoming van het halfmaandelijksche tijdschrift.

Sedert 1 Juli verschijnt „Het Gas” 2 maal per maand. Hoewel de commissie aanvankelijk met vele moeilijkheden had te kampen, gelooft ze toch geheel naar wensch te zijn geslaagd.

Het tijdschrift in zijn tegenwoordige uitgave heeft reeds zijn levensvatbaarheid bewezen. Veel dank is de commissie daarbij verschuldigd aan de vaste medewerkers, die geregeld voor de noodige copie hebben gezorgd. Ook het advertentiegedeelte werd met succes bewerkt.

De commissie heeft zich voorts in verbinding gesteld met den heer Graat, omtrent het verstrekken van gegevens betreffende den in- en uitvoer van kolen en bijproducten. De

heer Graat heeft deze taak bereidwillig op zich genomen, zoodat, aanvangende met den nieuwen jaargang, deze gegevens geregeld in „Het Gas” zullen verschijnen. In het afgeloopen jaar werd een begin gemaakt met een register op „Het Gas” en de jaarverslagen over de afgeloopen 15 jaren. Wegens den oorlogstoestand is de bij reglement vastgestelde vijfjarige index achterwege gebleven. De arbeid, die thans verricht moet worden, strekt zich dientengevolge uit over een zeer groote periode. De commissie vertrouwt echter de index gedurende de eerste helft van 1926 te kunnen laten verschijnen.

Gedurende 1925 werd tevens een nieuwe druk van de catalogus van de bibliotheek uitgegeven.

De commissie brengt hier gaarne hulde aan Mej. Bolsius, die haar geheel belangloos bij dit werk terzijde heeft gestaan.

Namens de Commissie van Redactie, L. J. TERNEDEN, Voorzitter.

GEKARD MEIJER, Secretaris.

's-Gravenhage, 12 Februari 1926.

Verslag van de Commissie voor het Fittersexamen, gehouden op 3,4, en 5 Juni 1925 te Amsterdam.

In het verslagjaar 1925 bestond de Commissie uit de heeren: Th. van Mierlo Sr., Voorzitter-, J. Bolt; S. H. Bonthuis; A. H. Hildernisse; Ir. C.L. Philips, Ir. J. Buys; Ir. J. Verkoren; K. Blokhuis en P. Hijdelaar.

Voor het examen in 1925 hadden zich 57 candidaten opgegeven, waarvan 10 tevens voor hoofdleidingen. Bovendien werd 1 voor hoofdleidingen geëxamineerd, die reeds in het bezit was van het hoofddiploma.

Door Sub-Commissie I, bestaande uit de heeren Bonthuis, Hildernisse en Hydelaar, werden geëxamineerd 21 candidaten, waarvan er 11 slaagden en 10 werden afgewezen.

Door Sub-Commissie 11, bestaande uit de heeren Bolt, Buys en Goldberg (als plaatsvervanger voor den heer Blokhuis, welke verhinderd was), werden geëxamineerd 18 candidaten, waarvan 8 slaagden en 10 werden afgewezen.

Door Sub-Commissie 111, bestaande uit de