Hilversum. Aangeschaft werd een gecombineerde verrijdbare transporteur, type W- G. A. 12, geleverd door de Machinefabriek „Deventer”, te Deventer.

(Corr.)

Velp. Aangekocht werd van de Machinefabriek „Deventer” te Deventer een gecombineerde verrijdbare transporteur, type W. G. A. 12.

(Corr.)

VRAGENRUBRIEK.

De leden kunnen van deze rubriek gebruik maken voor het stellen van vragen. Eventueele

antwoorden worden zoo mogelijk in het eerstvolgende nummer van „Het Gas” opgenomen.

Naar aanleiding van de vraag op pag. 240 in „Het Gas” van 1 Juni betreffende het wasschen van slakken het volgende:

De overblijfselen uit een vuur van retorten- of kameroven bevatten c. a. 50 % brandstof met eene Cal. waarde van 5000-6600 W.E.

Deze waardevolle brandstof is 4—lo "o

der oorspronkelijke hoeveelheid, die voor het vuur bleek noodig te zijn.

Wel worden de grootste stukken cokes met de hand uitgezocht, maar een groot percentage kleinere cokesdeelen gaat verloren, daar deze practisch met de hand niet uit te zoeken zijn.

Toch kunnen bedoelde kleinere stukjes

cokes van onbrandbare slakken en steenen gescheiden worden en wel door middel van eene slakken-waschmachine.

Slakken afkomstig van retorten- of kamerovens bestaan uit slakken en steenen als onverbrandbaar eenerzijds en cokes als brandbaar anderzijds.

Om tot eene oplossing te komen, is (zie schets) naar verhouding eene lange smalle kuip genomen, met half cirkelvormigen bodem, die bijna tot den bovenrand met eene soortelijk zware vloeistof gevuld is.

Worden nu de te wasschen slakken in de vloeistof gestort, dan zullen de brandbare, als zijnde soortelijk lichter, drijven, terwijl