EXAMEN GEMEENTEADMINISTRATIE I

Het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Gemeentebelangen maakt bekend:

„Van de hand van mr A. A. B. van Geelen, secretaris der gemeente ’s-Hertogenbosch, is thans verschenen een boekje, waarin de parlementaire geschiedenis ten behoeve van studerenden in de gemeenteadministratie wordt beschreven.

Zoals in ons voorwoord bij dit boekje is vermeld, zal dit boekje, naar wij hopen, de studerenden voor het examen G.A. I inzicht in de parlementaire geschiedenis van ons land geven. Voorts zal het gebruik daarvan bij de studie voor het vak staatsrecht, de staatkundige geschiedenis voor deze kandidaten verlevendigen.

Het is niet de bedoeling dat de kandidaten voor het examen G.A. I de gehele inhoud van het boekje kennen, maar wel dat zij zich de belangrijkste punten daaruit eigen maken.

Dit boekje hebben wij thans opgenomen in de Regeling als bedoeld in artikel 13 van het examenreglement gemeenteadministratie I (G.A. I).”

EXAMEN GEMEEN TEFINANCIËN

Het Bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Gemeentebelangen brengt met betrekking tot het examen „Gemeentefinanciën” het volgende ter algemene kennis:

Bij de studie voor het examenvak „Kennis van de beginselen der economie” wordt veelvuldig gebruik gemaakt van het „Beknopt leeren leesboek der economie” door J. van Zwijndregt.

De heer Van Zwijndregt heeft, met medewerking van de heer B. H. Schoonenberg, in 1956 en 1957 een geheel nieuwe opzet van dit boek samengesteld. Mede door deze omwerking heeft het Bestuur onderzocht of en zo ja, welke wijzigingen in de toelichting op het examenreglement aangebracht dienen te worden.

Voor de „Leer van de openbare financiën” is nog steeds geen speciaal op het examen gericht boek samengesteld. Inmiddels is van de hand van de heren H. van Hensbergen en J. Koudijs een boek gepubliceerd onder de titel „Beschouwingen over openbare financiën en aanverwante onderwerpen”, van welk boek belangrijke gedeelten bij de studie gebruikt kunnen worden.