Antwoord van de heer W. L. M. Kruijk te Poeldijk (Z.-H.)

Nr 17

Onderwerp: Overdracht stroken grond om niet

Z, 7 februari 1959

Aan de raad,

Bij besluit van 20 december 1958 werd door U, krachtens het bepaalde in artikel 175 van de gemeentewet, de verbreding van een zestal straten en wegen bevolen.

Om het door U verlangde werk uit te voeren is het noodzakelijk, dat door tal van particulieren wordt medegewerkt.

In een door ons aan de grondeigenaren gericht schrijven werden zij van uw voornemen op de hoogte gebracht. Tot onze voldoening mochten wij uit de antwoorden constateren, dat allen vrijwel zonder uitzondering bereid blijken hun medewerking te verlenen door de voor de verbreding nodige kleine stroken grond, die hun eigendom zijn, aan de gemeente gratis in eigendom over te dragen.

Daar gratis afstand van grond aan de gemeente moet worden begrepen onder schenking in de zin van artikel 171 van de gemeentewet, is het nemen van een raadsbesluit tot het aanvaarden daarvan of een besluit van ons college, uitoefenende uw macht ter zake, ingevolge artikel 212 van de gemeentewet daartoe vereist.

Gezien het belang, dat de gemeente bij het ovememen van deze kleine stroken grond heeft, lijkt het ons billijk, dat de kosten en rechten, vallende op de overdrachtsakten en op de overschrijving van deze akten in de daartoe bestemde openbare registers, door de gemeente zullen worden gedragen en betaald.

Wij stellen U voor ons te machtigen tot het aanvaarden van de nodige stroken grond – zoals die op de bij het concept-besluit behorende tekening in rood zijn aangegeven – overeenkomstig het ter inzage gelegde ontwerp-besluit.

Burgemeester en wethouders van Z,

De secretaris, De burgemeester.

W. Lever M. Krekel

Ingevolge artikel 213 van de gemeentewet behoeven de besluiten van de raad met de door deze te stellen regelen, als bedoeld in artikel 212, de goedkeuring van gedeputeerde staten. Machtiging aan burgemeester en wethouders tot het aanvaarden van stroken grond om niet, kan slechts geschieden op grond van artikel 212 van de gemeentewet.