d. de toelage zal niet uitgekeerd worden dan nadat de ambtenaar zich schriftelijk heeft verbonden, dat hij het genoten totaal-bedrag zal terugbetalen, indien hij:

1. de verplichting om aan het eerstvolgende voor zijn studie geldende examen te onderwerpen en de uitslag van dit examen onder overlegging van de hem eventueel verstrekte puntenlijst ter kennis van ons te brengen, niet nakomt;

2. de studie beëindigt voordat deze tot het behalen van het daaraan verbonden diploma heeft geleid, tenzij voortzetting redelijkerwijze niet van hem kan worden verlangd;

3. vóór het einde van de studie of binnen 3 jaar na het behalen van het aan de desbetreffende studie verbonden diploma, hetzij vrijwillig, de overheidsdienst verlaat, hetzij bij wijze van disciplinaire straf wordt ontslagen, dan wel aanzegging ontvangt, dat de dienstbetrekking op grond van een dringende reden als bedoeld in artikel 1639 p van het Burgerlijk Wetboek wordt beëindigd.

e. wij kunnen van deze verplichting tot terugbetaling geheel of gedeeltelijk ontheffing verlenen.

ƒ. de op de toelage vallende loonbelasting wordt voor rekening van de gemeente genomen.

De kosten laten zich van te voren niet met zekerheid bepalen. Gelet op de ervaringen in andere gemeenten, wier voorbeeld wij volgen, mag worden aangenomen, dat deze per jaar een bedrag van ƒ 1.000,- niet zullen te boven gaan.

Ten slotte kan medegedeeld worden, dat de commissie van bijstand voor de gemeentefinanciën en de commissie van georganiseerd overleg in ambtenarenzaken zijn gehoord en zich met dit voorstel kunnen verenigen.

Burgemeester en wethouders van A,

De secretaris, T. Schrijver

De burgemeester, P- Paaltjes

Naschrift van de redactie

Als onze inlichtingen juist zijn, is deze opgaaf – gesteld voor het examen gemeenteadministratie I – door verscheidene der kandidaten, die haar hebben gekozen, niet beantwoord op een wijze, die de instemming der examencommissie kon verwerven. Sommigen hebben tegen de opgave het bezwaar aangevoerd, dat naar alle waarschijnlijkheid vele kandidaten van dit onderwerp weinig afwisten, omdat zij daarmede bij hun studie niet in aanraking waren gekomen