werkverschaffing was gezonden, doet daaraan niet af.

Het aantal Koninklijke Besluiten over het begrip ~hoofdverblijf” is wel zeer groot. Dit is alleszins begrijpelijk, indien wij bedenken, dat het subjectief inzicht hier een groote rol speelt en dat de gemeentebesturen of de burgerlijke instellingen derhalve graag een poging wagen de kosten van zich af te houden.

Tenslotte dient nog vermeld te worden, dat momenteel de Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken de beslissingen neemt, welke de wet aan de Kroon opdraagt, terwijl voor Gedeputeerde Staten optreedt de Gommissaris der provincie, ter waarneming van de taak van Gedeputeerde Staten.

Maastricht.

J. G. A. Janssen.

De antwoorden voldeden in het algemeen aan redelijke eischen. De meeste inzenders gaven blijk, met de strekking van het artikel bekend te zijn en wisten eveneens de draagwijdte te omlijnen. Daarvoor was noodig, dat zij zich hadden vertrouwd gemaakt met de motieven, welke de wetgever er toe heeft gebracht art. in de wet op te nemen en kon bekendheid met de jurisprudentie, welke zich omtrent de toepassing van het artikel heeft gevormd, niet worden gemist.

Met genoegen constateerden we, dat vrijwel alle medewerkers in hun studie reeds zoover waren gevorderd, dat zij zich de vereischte kennis hadden eigen gemaakt.

Desondanks moesten wij nog inzendingen ter zijde leggen, omdat de schrijvers daarvan er niet in geslaagd waren een behoorlijke en goed leesbare uiteenzetting te geven. Uit hun werk kon men met heel veel goeden wil wel af leiden, dat zij niet onbekend waren met de strekking van het artikel en ook tegen-

over de vragen, die over de draagwijdte waren gerezen, niet geheel vreemd stonden, maar de wijze waarop zij hun beschouwingen formuleerden was vaak zoo gebrekkig en vertoonde zooveel leemten, dat de redactie zich tot haar spijt genoodzaakt zag, verscheidene antwoorden als onvoldoende aan te merken.

In één der antwoorden kwam de volgende zin voor, die, hoe goed hij het ook moge bedoelen, duidelijk demonstreert, dat de geachte medewerker op gespannen voet leeft met taal en stijl.

~Met deze weiziging kwam dus eigelijk tot stand dat geen enkele gemeente meer bezwaar behoeft te maken, zich garant te stellen voor de betaling van de kosten van een op den dag door een ernstig ongeluk getroffenen, of bij plotseling noodzakelijk operatief ingrijpen, of bij afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten, mits zij zich houden aan bepaalde voorschriften.”

Ook in andere antwoorden troffen wij storende taal- en stijlfouten aan, die het werk ernstig ontsierden.

Naast het geplaatste antwoord van J. G. A. Janssen te Maastricht, merken wij als goed of voldoende aan de inzending van: J. A. G. Bodewitz, Hardenberg; A. van Dijk, Dordrecht; W. van der Graaff, Scherpenisse; A. H. van Hazendonk, Gulemborg; J. Leijsma, IJmuiden-Oost; H. de Nap, Dordrecht; P. J. Snijders, Vlaardingen; T. G. Visser, Groningen en J. H. Willems, Maastricht.

VRAGEN, waarvan de beantwoording wordt ingewacht bij den eindredacteur voor 20 October 1942.

25- Geef een omschrijving van het begrip „arbeidsbemiddeling” en geef vervolgens in groote trekken aan, welke plaats deze voorziening krachtens wezen en doelstel-

ling in het maatschappelijk leven behoort in te nemen.

26. In art. 5, lid i, van het reglement voor de werkloozenkas van het Ned. Arbeidsfront zijn 13 gevallen genoemd van personen, die van het lidmaatschap der werkloozenkas zijn uitgesloten. Geef van elk van die 13 gevallen een verklaring, waarom die uitsluiting naar uw meening heeft plaats gehad.

27. Geef een uiteenzetting over de strekking en draagwijdte van het tweede lid van artikel 30 der armenwet.

De beantwoording der vragen

I. Elk antwoord moet op een afzonderlijk vel papier geschreven zijn.

2. Het papier mag aan twee zijden beschreven worden.

3. Elk antwoord moet voorzien zijn van het nummer der vraag.

4. Elk antwoord moet duidelijk naam en woonplaats van den inzender vermelden.

5. Geleidebrieven zijn onnoodig.

6. De antwoorden moeten vóór den daarvoor aangegeven datum bij den hoofdredacteur van Arbeidsbestel (Stationsstraat 28 te Alphen a. d. Rijn) zijn ingezonden. In elkander vouwen van verschillende antwoorden verdient geen aanbeveling.

Opleiding Maatschappelijk Werker

Het Bestuur van de Stichting herinnert eraan, dat het met het oog op de organisatie van den nieuwen cursus van belang is, dat men zich daarvoor zoodra mogelijk aanmeldt.

Prospectussen met aanmeldingsformulier zijn verkrijgbaar aan het Bureau van de Stichting, Zijlstraat 47 te Haarlem.