VAN GEWEST TOT GEWEST J

\ Zaterdag 17 Deventer J jub 1.1. kwamen de ambtenaren van het G.A.B. Deventer bijeen om afscheid te nemen van den heer A. L. Bottenberg, chef afd. administratie en wnd. Directeur. Met eenige toepasselijke woorden schetste de Directeur, de heer H. A. Polder, de verdiensten van dezen bij uitstek sociaal voelenden ambtenaar, waarbij hij bijzonder den nadruk legde op het feit, dat de heer Bottenberg niet alleen zijn politieke kameraad, doch ook zijn arbeidskameraad geworden was. Het gemeenschapsbelang eischt echter, dat de heer Bottenberg in een andere overheidsfunctie wordt geplaatst. Spreker hoopte dat zijn opvolgers, de heeren G. H. F. Meijer als wnd. Directeur en L. J. Westenbroek als chef afd. adm. dezelfde toewijding en hetzelfde gemeenschapsgevoel als hun voorganger aan den dag zouden leggen. De heer Polder wenschte tenslotte den heer Bottenberg veel succes in zijn nieuwen werkkring. Evenzoo deed de heer Goes, Fachberater, die ook eenige afscheidswoorden tot den heer Bottenberg richtte. De heer R. Houwen, wnd. chef A.B. sprak uit naam der ambtenaren en dankte den scheidenden chef voor de door hem betoonde kameraadschap.

Hiermede was deze korte plechtigheid ten einde en gingen de ambtenaren van het G.A.B. Deventer wederom huiswaarts in het besef, dat een goede kameraad voor het G.A.B. Deventer verloren was gegaan.

Dé Per’s-Gravenhaée J soneelsvereeniging van ons Bureau heeft

in de afgeloopen maand na een uitgeschreven prijsvraag haar naam ontvangen, n.1.N.A.8.0.-O en O. Prijswinnaar was de heer Megito, wien in de eerste bestuursvergadering door den voorzitter van het hoofdbestuur een boekwerk werd aangeboden. Verschillende afdeelingen konden reeds worden opgericht, nl. Tooneel en Cabaret, Voetbal, Handbal enßhythmischdansen, terwijl de band „de Gabbers” reeds met veel animo repeteert. Het hoofdbes* uur ontvangt voortdurend aanvragen van leden voor het oprichten van meerdere afdeelingen, die onmiddellijk in behandeling worden genomen. De oprichting van de zwemclub moest voorloopig worden uitgesteld, daar tot dusverre geen geschikt zwemuur kon worden verkregen.

In voorbereiding zijn de oprichting van een bridgeclub, tevens een schaak- en billardclub.

Thans zijn de voorbereidingen in vollen gang voor den feestavond, die op 28 Augustus a.s. georganiseerd zal worden.

De tooneelclub, die dezen avond zal verzorgen, is met de repetities begonnen, terwijl de medewerking van verscheidene leden is toegezegd. Ookderhythmische dansclub hoopt zich bij deze gelegenheid voor te stellen.

C Groninéen ) deTwilTn de afgeloopen maand getroffen door het plotseling overlijden op 20 Juli van mejuffrouw J. Mulder, typiste in tijdelijken dienst bij het G. A. B. te Groningen. Temeer trof dit verscheiden, omdat mej. Mulder zich door haar rustig en prettig optreden de sympathie van al haar col-

lega’s had verworven. Stellig zullen we haar persoon in dankbare herinnering houden.

Op 24 Juli vond de begrafenis van het stoffelijk overschot plaats op het „Esserveld” te Groningen, waarbij o. m. de Directeur en vele leden van het personeel aanwezig waren.

CT \ Het was de Rotterdam J laatste dagen aan het Gewestelijk Arbeidsbureau te Rotterdam een drukte van je welste. Maar dan een geheel ander soort drukte dan die, waaraan wij hier gewoonlijk gewend zijn. Ambtenaren sjouwden met tafels, schragen en planken. Het manusje van alles hanteerde manhaftig hamer en nijptang. De dames zorgden voor crêpe-papier in de Rotterdamsche kleuren en blaakten van ijver om alles zoo mooi mogelijk te maken. Ook de bemiddelaars waren druk in de weer.

Neen, lezer, u behoeft geen vragen te stellen. Uw nieuwsgierigheid naar de reden van deze buitengewone drukte kan worden bevredigd door één enkel woord: Tentoonstelling!

Inderdaad, het Gewestelijk Arbeidsbureau Rotterdam organiseerde een tentoonstelling van teekeningen en werkstukjes van jeugdige ingeschrevenen, met de bedoeling om den bemiddelaars een indruk te geven van het kunnen van de jongeren individueel (een onontbeerlijk iets voor een goede bemiddeling) en ook om aan de buitenwereld te toonen, dat het G.A.B. Rotterdam niet onder den druk der omstandigheden is ingesluimerd en nog steeds tracht het devies ~het in den arbeid brengen en in den arbeid houden van den mensch” tot werkelijkheid te maken.

Met vereende krachten zijn wij er in geslaagd een bescheiden doch smaakvol ingerichte tentoonstelling op touw te zetten en wat meer zegt daarvoor ook de belangstelling van autori-