beurzen te vermeerderen. Men krijgt op deze wijze eene verbrokkeling van de arbeidsbemiddeling van overheidswege, terwijl ook ontstemming wordt gewekt. We hopen, dat pogingen zullen worden aangewend en slagen om de eenheid in de arbeidsbemiddeling te herstellen. Het zou reeds alleen hierom zijn, ■dat wij een wettelijke regeling der openbare arbeidsbemiddeling met vreugde zouden begroeten.

Arheidshemiddeling voor handelsreizigers. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is benoemd tot secretaris, van de commissie van advies voor de vakafdeeling van de Centrale Rijksarbeidsbeurs voor de Arbeidsbemiddeling voor handelsreizigers tot I Juni 1921 J. E. VAN Riet, directeur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Rotterdam.

Een nieuwe arbeidsbeurs te Leiden. De gemeenteraad van Leiden besloot in zijne zitting van 22 Augustus j.l. tot aankoop van eenige perceelen aan de Groenmarkt en het Levendaal tot een oppervlakte van 600 vierk. Meter, voor de som van / 38000.—. Een deel dezer ruimte zal worden bestemd voor de huisvesting der arbeidsbeurs. Wij hopen, dat daarmede ook een verdere reorganisatie der instelling gepaard zal gaan.

Arbeidsbeurs te Zaandam. B. en W. van Zaandam hebben den Raad voorgesteld de particuliere arbeidsbeurs in deze gemeente te maken tot eene gemeentelijke instelling met ingang van 1 Januari 1919.

Aan het hoofd daarvan zal een directeur worden benoemd op een salaris van / 1250.—, terwijl deze instelling voor het publiek geopend zal zijn ’s morgens van 9—12 en des avonds van 6—7 uur.

Ten aanzien van deze openingsuren meenen wij te mogen opmerken, dat deze wel wat ruimer konden worden gesteld. Vele werklieden want men zal toch niet uitsluitend rekenen op het bezoek van werkloozen zullen zich op die uren zeer moeilijk tot de Beurs kunnen wenden. Een openingstijd van B—28—2 en van 6—B zou ons meer aanbevelenswaardig toeschijnen. Het salaris lijkt ons om een goede kracht te verwerven en •om daarin uit te drukken welke eischen men voor het te vervullen ambt wil stellen, te laag. Het aanvangssalaris moet o.i. ten minste / 1800 zijn.

Centrale Commissie van Bijstand voor de Arbeidsbemiddeling. Het voornemen bestaat deze Commissie, welker taak is, den Ministervan Waterstaat en den Directeur van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbdmiddeling van advies te dienen inzake de arbeidsbemiddeling in het algemeen en de Centrale Rijksarbeidsbeurs in het bijzonder, nog in den loop van het jaar aan te vullen met eenige leden, welke algemeene organi-