diligent zal zijn. Spreker meent, dat dit het best kan geschieden door de Centrale Commissie van Bijstand voor de Arbeidsbemiddehng, die via den Minister van Waterstaat den Minister van Oorlog kan bereiken.

De heerDETiGBR (Amsterdam) kan zich hiermede vereenigen. Spreker meent overigens ook, dat het opzoeken van open plaatsen eveneens de taak van de openbare arbeidsbeurzen is, en dat hieraan in de naaste toekomst volle aandacht moet gewijd worden. j

De heer Nïett'whoff (Utrecht) merkt in verband hiermede op, dat nog veel moet en kan gedaan worden om de openbare arbeidsbemiddeling tot nog grooter bloei te brengen ; een groot bezwaar bij de meeste arbeidsbeurzen blijft echter het onvoldoende personeel. Nu kan bij de gemeentebesturen wel aangedrongen worden op versterking van personeel, maar meestal geschiedt dat tevergeefs. Zouden de gemeentebesturen de arbeidsbeurzen door vermeerdering van personeel daartoe in staat stellen, dan zullen deze ongetwijfeld doen, wat op haar weg llgl- , . , _

De Voorzitter meent, dat men niet te veel moet generaliseeren. Spreker is zeer dankbaar voor hetgeen reeds bereikt is, maar is het met den heer Nieuwhoff eens, indien deze verklaart, dat nog vele gemeentebesturen niet voldoende besef Een de belangrpke sociale taak, door de arbeidsbeurzen te vervullen.

De Secretaris zegt, dat het bestuur gaarne bereid is, iedere gezonde poging tot uitbreiding van personeel bij de arbeidsbeurzen te steunen.

De heer v. Tuyll v. Serooskerken dankt den voorzitter voor zijn straks geuite vriendelijke woorden. Het gemeentebestuur zoude gaarne aan de vereeniging in het gemeentehuis een zaal ter beschikking gesteld hebben, ware er een geweest, die voldoende groot was. Spreker hoopt, dat de aanwezigen met aangename herinneringen deze gemeente zullen verlaten.

De Voorzitter schorst daarop de vergadering.

Na de pauze wordt overgegaan tot bespreking van de praeadviezen over het vraagpunt : De ontwikkeling der openbare arbeidsbemiddeling in de richting van de vorming van afdeelingen voor bepaalde beroepen of beroepsgroepen, in het bijzonder met het oog op de arbeidsbemiddeling voor handels- en kantoorpersoneel, waarover praeadvies is uitgebracht door de heeren J. Bakker en E. Fimmen.

De heer Smit (Algem. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden) brengt namens zijn organisatie dank aan het bestuur voor de uitnoodiging, tot haar gericht om deze vergadering bij te wonen. De beide paeadviezen, hier aan de orde, staan tegenover elkaar. Terwijl bij het eene praeadvies