van een instructie voor den correspondent, in dit nummer als bijlagen der genoemde circulaire opgenomen, aangeboden, in welke bescheiden echter slechts de meest noodige bepalingen zijn opgenomen.

Omdat de openbare arbeidsbemiddeling thans en in de toekomst van zoo groot belang is voor werkgevers en werknemers en voor de maatschappy als zoodanig, wordt door den minister ten slotte op spoedige behandeling aangedrongen. Wordt algemeen aan den wensch van den minister voldaan, dan zal de organisatie der arbeidsbemiddeling weer een belangryke schrede vooruit zijn gegaan en haar diensten opnieuw op betere wijze kunnen vervullen.

Met groote instemming hebben wij van de circulaires van den Minister kennis genomen. Wij hopen, dat de aangeschreven gemeentebesturen thans met wat meerdere zorg de arbeidsbemiddeling in hunne gemeenten ter hand zullen nemen. Niettegenstaande alle pogingen èn van den Directeur van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling èn van de Directeuren der Districts-Arbeidsbeurzen was den meesten gemeentebesturen het groote belang van een doelmatige arbeidsbemiddeling nog niet bij te brengen en behoudens enkele gunstige uitzonderingen stelde men in het vraagstuk der arbeidsbemiddeling weinig belang. Thans kan het beter worden. De instelling van commissies van advies in de onderscheidene plaatsen zal het noodige contact met werkgevers en werknemers kunnen brengen en bevorderlijk zijn voor hunne belangstelling in het vraagstuk. De toe te kennen belooning aan de correspondenten opent ook het uitzicht, dat men op meer geschikte correspondenten beslag zal kunnen leggen, want thans zijn er nog maar al te veel personen, die correspondent zijn geworden, omdat geen ander het baantje ambieerde. Aan dezen ongewenschten toestand kan nu een einde komen mits dan ook van de zijde van den Rijksdienst als voorwaarde voor de subsidie gesteld wordt, dat de aanstelling van den correspondent geschiedt in overleg met of na ingewonnen advies van den Directeur der betrokken Districts-Arbeidsbeurs. Van de medewerking der gemeentebesturen hebben wij echter op grond van onze ervaringen, geen al te groote verwachtingen, en onze vrees, dat verschillende dezer besturen het verzoek van den minister zonder meer ter zijde zullen leggen, heeft zich intusschen reeds bewaarheid. De eenige oplossing zal daarom zijn de onverwijlde indiening van een wetsontwerp tot regeling der openbare arbeidsbemiddeling, wil het vraagstuk tot eene goede oplossing worden gebracht.

Vergadering van directeuren van districis-arbeidebeurzen. In eene op 15 November j.l. gehouden vergadering van Directeuren van Distncts-Arbeidsbeurzen, bijeengeroepen door den Directeur van den dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling IS behandeld de taak der arbeidsbeurzen bij demo-