treerd. Als reclamegeschriftje, waarvan de lezing over liet algemeen niet al te veel tyd mag vorderen, had het wellicht wat minder omvangrijk knnnen zijn, terwijl de advertenties tnsschen den tekst eenigermate storend werken. Overigens bevelen wij het echter zeer ter lezing aan en hopen dat het zal bijdragen tot een toenemende populariteit dezer instelling.

Bemiddeling voor verlofsofficieren. Ter kennis van de verlofsofficieren wordt gebracht, dat, in verband met het vergevorderde stadium der demobilisatie, op 15 April 1919 de gelegenheid tot inschrijving by het Eijksbureel Bemiddeling voor Verlofsofficieren wordt gesloten. De ingekomen aanvragen zullen geleidelijk door dat bureel worden afgedaan, terwijl met ingang van 1 September a. s. het Eijksbureel voornoemd zal worden opgeheven. (St.ct.)

Arheidsheurs voor den Inditchen Dienet. Deze instelling heeft een geschriftje het licht doen zien, bevattende een overzicht van betrekkingen in Nederlandsch-Indiƫ waarvoor met landssteun wordt opgeleid, de voorwaarden voor uitzending, de toelatingseischen, de bezoldigingsregeling, enz. Met de uitgifte van een dergelijk boekje waaraan groote behoefte bestond is naar onze meening een nuttig werk verricht, dat er ongetwijfeld toe zal bijdragen meerderen te animeeren tot het aangaan van een dienstbetrekking in de overzeesche gewesten. Tot dusverre heerschte groote onbekendheid met de toestanden aldaar en het doel van deze arbeidsbeurs om de kennis daarvan te vermeerderen, verdient dan ook zeker toejuiching. Ben ruime verspreiding van het geschriftje zal daaraan zeer bevordelijk kunnen zijn.

Plaatsingen in overheidsdienst, In verband met eene in de bladen voorkomende oproeping van gegadigden naar de betrekking van gevangenbewaarder, is door den Minister van Arbeid de aandacht van zijn ambtgenoot van Justitie gevestigd op de openbare arbeidsbemiddeling met verzoek de directeuren der gevangenissen te wijzen op het bestaan der arbeidsbeurzen, alwaar zij aanvragen voor door hem benoodigd personeel kunnen indienen. Wij hopen, dat deze aansporing van den Minister gunstig gevolg zal hebben en niet tot de directeuren van gevangenissen bepaald zal blijven. Immers men kan heden ten dage geen courant opnemen of men treft er annonces in aan waarby voor de meest uiteenloopende rijksbetrekkingen gegadigden worden opgeroepen en waarbij de arbeidsbeurzen nuttig effect zouden knnnen sorteeren. Het Eijk kan zich daardoor belangrijke kosten besparen en zeker ook op niet minder doeltreffende wyze aan de benoodigde werkkrachten worden geholpen.

Correspondentschap der arbeidshemiddeling te Ylaardingen. B. en