bepaald# roorwaarden een andere brancbe van het vak' aanle#ren, blyft gehandhaafd.

In plaats van den tot nu toe verstrekten bijslag op de uitkeering aan de reglementaire werkloozen, komt thans een toeslag van /S.— voor de vrouw behoudens uitzonderingen —en y I. voor elk kind beneden den leeftijd van 16 jaar.

Voor de werkloozen in de roosj'esindustrie blijft de ondersteuning gehandhaafd, tenzij ook daar de werkloosheid daalt beneden 10%. Krijgen zij echter reglementaire nitkeering, dan ontvangen zij denzelfden toeslag als de brillantbewerkers.

Wachtgeldregaling in de electrotechnische industrie. Op het eerste Congres der Electrotechnische industrie dat 28 Maart j.l. werd gehouden hield de heer J. Groeneveld, installateur, een inleiding over een wachtgeldregeling. Hij betoogde, dat een wachtgeldregeling voor arbeiders uit de electrische bedrijven, die door gebrek aan grondstoffen of aan voldoende werk buiten werkkring geraken, een verplichte zaak is, en met den meesten spoed moet worden ingesteld. Hiervoor moet worden ingesteld een raad, bestaande uit werkgevers en -nemers met een onpartijdigen voorzitter. De voorzitter deelde mede, dat de wachtgeldregeling in handen zal gesteld worden van de diverse vereenigingsbesturen, van welke men mag verwachten, dat zij in het belang van industrie en werknemers wenschelijke maatregelen zullen nemen.

Het verslag in de N. Eott. Courant bevat ook nog de mededeeling dat de benoodigde gelden moeten worden verkregen van rijk, gemeente en werkgevers voor het stichten van een wêrhloosheidsverzelcering. Wij vermoeden dat de berichtgever hier eenigszins onnauwkeurig is, want een werkloosheidsverzekering behoeft voor de vaklieden van dezen tak van industrie waarlyk niet meer gesticht te worden. Alle bonden in de metaalny verheid, waaronder toch ook de electrotechnische industrie wordt gerangschikt, bezitten immers die verzekering reeds.

Wachtgeldregeling „De Schelde”. Het Kon. Nationaal Steuncomité deelt mee, bericht te hebben ontvangen van de Kon. Maatschappy De Schelde te Vlissingen, dat zij de bedragen, welke dit comité over 1918 heeft betaald voor de ondersteuning (wachtgeldregeling) voor werklooze arbeiders dezer maatschappij, geheel terugbetaalt. Het aldus in de kas van het Kon. Nationaal Steuncomité terugkomende bedrag is ongeveer ƒBO.OOO.

Wachtgeldregeling voor personeel der firma Wed. J. v. Nelle. De firma van Nelle heeft zorg gedragen dat de ergste gevolgen voor de zich in haar dienst bevindenden tengevolge van de thee-rantsoeneering werden te niet gedaan. Zij heeft aan hen, die zij wegens gebrek aan werk zou hebben moeten ontslaan 70% van het loon uitgekeerd, waarvan het K. N. S. 33% en de gemeenten Rotterdam en Amsterdam elk 10% voor de