besturen der werkloozenkassen, btm uiterste best deden om de administratieve werkzaamheden zoo goed mogelyk te verrichten, hetgeen te meer te prijzen is, daar vele bestuurders die werkzaamheden grootendeels in vrye uren volbrachten, terwijl ook aan de gemeentebesturen woorden van lof toekwamen, omdat, dank zij hunne waarlijk niet geringe medewerking, het instituut der Werkloosheidsverzekering in de praktijk goed kon werken.

Hij legde er den nadruk op, dat de toepassing der bepalingen van de reglementen der werkloozenkassen vooral die betreffende de administratie, door het overleg tusschen de gemeente-ambtenaren, in de hoofd- en afdeelingsbestuurders dier kassen vlot was gegaan.

Over deze inleiding ontstond eene uitvoerige gedachtenwisseling, waarna de overige punten der agenda, n.l. uitkeering uit de werkloozenkassen al of niet door de gemeentebesturen, vooraf goed te keuren, de aanvaarding van passend werk, ingang van recht op uitkeering na ontslag uit gevangenis of hechtenis, door den voorzitter werden ingeleid. Vooral het begrip „passend werk” gaf tot eenige gedachtenwisseling aanleiding.

WerMoozenlcas van den Neutralen Metaalhewerlcershond. Deze bond heeft aan den Minister van Arbeid verzocht om goedkeuring van eenige in zijn reglement voor de werkloozenkas gewenschte wijzigingen. Men wil de uitkeering vaststellen

voor personen van 16—17 jaar op ƒ0.75 per dag

„ }) )) 17 3J » 331" 33 33

)} }} „ 20 ~ ~ „2.60 ~ „

Verder wil men den uitkeeringsduur bepalen bij nog geen jaar lidmaatschap op 24 dagen, bij een lidmaatschapsduur van één jaar maar nog geen 2 jaar op 36 dagen, en voor hen die langer dan 2 jaar lid zijn op 48 dagen.

Herziening van bedrag en duur der uitkeering! Het is ons wel (wij betoogden reeds eens de noodzakelijkheid ervan) maar moet daarmee niet gepaard gaan een grootere bijdrage vooral voor die kassen waar de persoonlijke opofFering vrij gering en de werkloosheid geenszins onbeduidend is? Anders zal men spoedig den bodem van de kas zien.

De werMoogheidsverzeJcering in dé gemeenteprograms der politiehe partijen. „De Gemeenteraad” orgaan van den Bond van antirev. gemeenteraadsleden en van de Vereeniging van Christ. historisebe leden van gemeentebesturen in Nederland geeft een samenvatting van de programs der plaatselijke kiesvereenigingen der genoemd© politieke party en in de gemeente Rotterdam, den Haag en Middelburg (een algemeen gemeentc-program bezitten die partijen niet).

Een ier desiderata is dat de gemeente de verzekering tegen werklooslieid steune door byslag op nitkeering of contributie