18 jaar en 14 vrouwen. Bovendien werden aan de Gemeente Werkverschaiffing geplaatst 240 personen, die als werkzoekenden bleken ingeschreven. Het aantal personen, buiten de gemeente geplaatst, bedroeg 136, terwijl van de bij de Arbeidsbeurs ingekomen aanvragen door 146 personen van elders werden voldaan, waarvan 16 door geïnterneerden. Het verslag bevat daaromtrent meer gespecificeerde bijzonderheden. Over de resultaten der intercommunale arbeidsbemiddeling is men vergeleken bij andere districten tevreden, al zal deze bemiddeling niet tot de gewenschte en mogelijke hoogte kunnen worden gebracht, zoolang de meeste correspondenten onbezoldigd blijven. Bij de correspondenten boden zich aan 2418 personen, waarvan er in de eigen gemeente 415 en 62 buiten de eigen gemeente plaatsing vonden. Van de 1049 aanvragen van werkgevers konden worden voldaan 415 met ingeschrevenen uit de gemeente en 293 met ingeschrevenen buiten de gemeente.

\Verslag Arbeidsbeurs Venray 1918. Tegenover 699 aanbiedingen van mannen stonden 961 aanvragen van werkgevers om mannen terwijl geplaatst werden 640 mannen j er boden zich aan 212 vrouwen, er werden gevraagd 210 vrouwen en er werden geplaatst 206 vrouwen. Het percentage der voldane aanvragen mag dus, zoowel bij de mannen als bij de vrouwen wel zeer gunstig genoemd worden. Bij de correspondenten boden zich aan 194, er werden gevraagd 317 en geplaatst 365 personen. Ook hier wordt een lans gebroken voor een billijke vergoeding van de diensten der correspondenten en hoopt men, dat de bekende aanschrijving van den Minister van Arbeid van 20 November 1918 betere vooruitzichten zal openen.

Verslag Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling over 1917. Van dit verslag van den Rijksdienst, waarvan een vroegere verschijning door overmaat van werk verhinderd werd, namen wij met belangstelling kennis. Ons bepalende tot het gedeelte, dat op de arbeidsbemiddeling betrekking heeft, ontleenen wij daaraan, dat met ingang van 1 Mei 1917, de Centrale Rijks-Arbeidsbeura werd ingesteld en dus aan de in Augustus 1914 als tijdehjk lichaam opgerichte instelling een permanent karakter werd verleend. Aan het hoofd ervan werd geplaatst de directeur van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, van welken diensttak de Centrale Rijksarbeidsbeurs een onderdeel vormt. Vóórts werd bij voormeld besluit ingesteld de Centrale Commissie van Bijstand voor de arbeidsbemiddeling, wier taak geacht kan worden bekend te zijn. Uitvoerige mededeelingen bevat het verslag ten aanzien van de intercommunale arbeidsbemiddeling en benoemingen van den dienst te dier zake In 1917 werden door de Districtsarbeidsbeurzen 4937 aanvragen van werkgevers om arbeidskrachten aan de Centrale Rijks-