dankbetuiging, waarmede de vergadering hartelijk instemt. Met een woord van weemoed herdacht hij het aan de vereeniging in het afgeloopen jaar ontvallen bestuurslid de heer v. Schalm.

Tenslotte vestigde hij de aandacht op het verlies, dat de vereeniging zal lijden, doordat de heer J. C. v. n. Woef, directeur der Nederlandsche arbeidsbeurs te Oberhausen, een instelling der vereeniging, die betrekking zal verlaten, nu hij tot een andere positie geroepen is.

De heer v. n. Wole aldus spreker— heeft, door zijn ijver en kunde, van de Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen een instelling van beteekenis gemaakt. Groot was zijne toewijding en de vereeniging ziet hem dan ook noode vertrekken. Het zal moeilijk zijn een hem waardigen opvolger te vinden. De heer v. d. Wolf kan overtuigd zijn van de erkentelijkheid der vereeniging (applaus).

De SECKETABis deelde vervolgens mede, dat als bestuursleden in de plaats van de heeren Jansen, Soegdrageb, van Vuueen en VAN Schalm zijn gekozen de heeren D. H. Honing te Apeldoorn, Jos. Abetb, te Venray, J. Veestappen te Eoermond en N. Geootjans te Heerlen, welke laatste echter de benoeming niet kon aanvaarden, omdat hy geen gelegenheid heeft, de vergaderingen bij te wonen. In deze vacature moet nog worden voorzien.

De notulen der vorige algemeene vergadering, opgenomen in het Tijdschrift van den Werkloosheidsraad, tevens orgaan der vereeniging, werden goedgekeurd, waarop de heer Soegbeagee, Haarlem, rapporteerde namens de commissie voor het onderzoek van de rekening en verantwoording van den penningmeester. Met een woord van lof voor den penningmeester, stelde hij namens de commissie voor de rekening en verantwoording zoowel der vereeniging als der Hederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren; aldus werd besloten.

In de commissie voor het nazien van de 'rekening en verantwoording over het jaar 1919/1920 werden aangewezen de arbeidsbeurzen, te Arnhem, Venray en Apeldoorn; terwijl het jaarverslag, opgenomen in het orgaan der vereeniging, werd goedgekeurd met dank aan den secretaris.

Vervolgens kwam aan de orde het jaarverslag der Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen opgenomen in het orgaan der vereeniging.

De heer Detigee, Amsterdam, stelde, naar aanleiding hiervan, de vraag, of het bestnur eenige mededeelingen kan doen over de vraag of de Nederlandsehe Arbeidsbeurs te Oberhausen door het Ryk zal worden overgenomen. Spr. achtte juist nu daarvoor een gunstig tijdstip gek;omen, nu ook in het buitenland de openbare arbeidsbemiddeling steeds meer komt in handen van het Rijk.

De VooEziTTEK meende, dat aan overname door het Rijkbe-