De achter de vragen te vermelden bedragen zullen, na controle door de betrokken gemeentebesturen, strekken tot grondslag van de aan de vereenigingen terug te betalen bedragen.

Omdat vrij geruime tijd verloopt, alvorens de formulieren, door de gemeentesbeturen gecontroleerd, bij den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling terugkeeren, stel ik mij voor, aan de werkloozenkassen, zoo daaraan behoefte bestaat, een voorschot te verstrekken aan de hand van de door haar ingezonden gegevens.

Terugbetaling der door de vereenigingen uitgekeerde bedragen zal aan haar kwartaalsgewijze door het Rijk geschieden in dien zin, dat na afloop van de periode November en December 1919, en daarna over een nader te bepalen periode, afhangende van den duur van het overgangstijdperk aan de vereenigingen, die de formulieren model SOA en 51A over die perioden hebben ingezonden, een afgerond bedrag wordt uitbetaald, berekend aan de hand van de op die formulieren voorkomende bedragen. Dit geschiedt dan in afwachting van nadere afrekening, nadat de definitieve bedragen in verband met de door de gemeentebesturen uitgeoefende controle, zullen zijn vastgesteld. Aan de gemeenten zal daarvan, voor zooveel betreft de bedra-

gen, uitgekeerd op grond van de Werkloosheidsverzekeiingsnoo’dwet, de helft in rekening worden gebracht, eveneens in afwachting van nadere afrekening. Deze bedragen worden door de gemeenten teruggestort op de wijze als geldt voor de terugstorting der ten laste der gemeenten komende subsidiebedragen op grond van het Werkloosheidsbesluit 1917. Ik vertrouw, dat door U met deze regeling wordt ingestemd.

In overeenstemming met hetgeen bepaald is ten aanzien van de kennisgeving aan gemeentebesturen van beslissingen tot uitkeering in verband met het Werkloosheidsbesluit 1917 (art. 9, lid 2 van dat besluit en beschikking van 20 Mei 1919, No. 204 V. S.), moet ook van de verstrekking van de in dit schrijven bedoelde bijslagen en uitkeeringen door middel van deindividueele kaarten aan de gemeentebesturen worden kennisgegeven. Op deze kaarten moeten de hier bedoelde bedragen afzonderlijk worden vermeld in de kolom ~Opmerkingen . , • •

De boeking der hierbedoelde bedragen dien t in de administratie der werkloozenkassen zoodanig te geschieden, dat afzonderlijke vaststelling dier bedragen daaruit zonder bezwaren kan plaats hebben. Daarbij geldt de regel (zooals dit ook geldt bij de uitvoering van het Werkloosheidsbesluit 1917), dat de hierbedoelde uitkeeringen en bijslagen worden vermeld in het tijdvak, waarin ze door de werkloozen werkelijk zijn ontvangen.

Bij geschillen over de in deze circulaire bedoelde bijslagen en uitkeeringen zullen de artikelen 10 en 11 van het Werkloosheidsbesluit 1917 overeenkomstige toepassing vinden.

Ten slotte deel ik U mede, dat het in mijn bedoeling ligt ran