doeleinden zoowel door de werknemers als door de werkgevers.

Ten derde. Het uitbetalen aan den werknemer van een loon voldoende om in een redelijk levensonderhoud te voorzien, zooals van zelf spreekt, overeenkomstig den tijd en het land.

Ten vierde. Aanneming van een 8-uren dag of 48-uren week als de maatstaf waarnaar gericht moet worden, daiar waar die nog niet reeds verkregen is.

Ten vijfde. Aanneming van een wekelijksche rusttijd van tenminste 24 uur, waarbij zoo mogelijk, inbegrepen de Zondacr.

Ten zesde. Afschaffing van kinderarbeid en het opleggen van zulke beperkingen voor den arbeid van jeugdige personen, waardoor de voorzetting van hnn opleiding mogelijk gemaakt wordt en een behoorlijk physieke ontwikkeling verzekerd is TT..X 1 • 1 IJ ®

len zevende. Het beginsel dat mannen en vrouwen een gelijke vergoeding krijgen voor werk van gelijke waarde.

Ten achtste. De maatstaf, gesteld door den Wet in elk land, met betrekking tot arbeidsvoorwaarden, zal juiste rekening moeten houden met de onpartijdige economische behandeling van alle wettelijke daar gevestigde arbeiders.

Ten negende. Elke Staat zal bepalingen moeten maken voor een inspectie-systeem, waaraan vrouwen deel nemen, teneinde de nitvoering van de wetten en uitvoeringsmaatregelen voor de bescherming van de werknemers te verzekeren.

Zonder er aanspraak op te maken, dat deze methoden en beginselen volledig of onveranderlijk zijn, zijn de Hooge Contracteerende Partijen van meening dat zij geschikt zijn om de politiek van den Volkerenbond te leiden; en dat, indien aangenomen door de indnstrieele gemeenschappen, welke Lid zijn van den Bond, en in praktijk beschermd zijn door een dergelyke inspectie-systeem, ze blijvende voordeelen zullen geven aan de loontrekkenden van de wereld B.

Buitenlandsch Overzicht.

Australië.

Weekloosheidsverzekeeing in QuEENSLANn. Naar „The Month’s Work” van October j.l. vermeldt is in Queensland een Werkloozenwet ingevoerd, welke voorziet in de oprichting van een bestaande uit een Minister, een rechter, de

1) Kaar aanleiding yan de op de Conferentie genomen beslissingen vermelden wij nog, dat tot directenr-generaal van het Intern. Arbeidsbureaa gekozen is Albeet Thomas (Erankrgk). Tot voorzitter van den Bestuursraad is gekozen Abthue Fontaihe (Frankrijk). Verder zal Nederland als lid van den Bestuursraad voor de regeermgsgroep vertegenwoordigd worden door Prof. Dr. Nomns, voor do vertegenwoordiging in de groep werknemers is Otjdbgeest aangewezen.