KRONIEK.

. Met vaste medewerking van J. B. van Riet, Mr. A. Rueb, Meter de Vries, H. J. C. Hengeveld en J, C. van Dam.

Arbeidsmarkt.

Zie in deze aflevering het artikel ~Voorkoming van Werk loosheid”.

Arbeidsbemiddeling.

Installatie vaheommissie Metaalnijverheid Arbeidsbeurs Amsterdam. Dezer dagen is ten stadhuize door den heer F. J. A. M. WiEEDEus, wethouder voor de arbeidszaken, geïnstalleerd de Vakcommissie van Toezicht op de onderafdeeling voor de metaalnijverheid der gemeente-arbeidsbeurs. De commissie bestaat uit vijf leden-werkgevers, de heeren S. Sevmonsbeegen, D. P. H. Hasselman, Mr. L. G. Koetenhoest, P. Beandt Je., Jos. Goossens, en uit eventueel leden-werknemers de heeren J. DE Vbies, A. Rosseau, F. V. D. Feex Je., Th. Stbinmetz, L. DE Riddee, terwijl als secretaris aan de commissie is toegevoegd de heer ïï. Spijbe, secretaris bij de Arbeidsbeurs.

In zijn openingswoord zegde de Wethouder den aanwezigen leden dank voor de bereidwilligheid hunner vereenigingen om zitting te nemen, ten einde de belangen der openbare arbeidsbemiddeling door gezamenlijke besprekingen zoo mogelijk te bevorderen. In het bijzonder wees hij op het verschijnsel, dat de arbeidsbeurs van een centraal plaatsingsbureau thans een complex van vakbeurzen is geworden, elk voor een bepaald bedrijf en onder het toezicht van de werkgevers en werknemers uit dat bedrijf.

Ten slotte verklaarde hij de commissie geïnstalleerd.

Vergadering Distriets-Arbeidsbeurs Venray. In deze vergadering, die onder meer werd bijgewoond door den Directeur van den Rijks-Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, de bestuursleden en den directeur der arbeidsbeurs Venray, waren aanwezig de correspondenten van Bergen, Afferden, Well, Boxmeer, Broekhuizen, Horst, Deurne, Maashees, Meerlo, Blitterswijk, Swolgen, Vierlingsbeek, Wanssnm, Beugen en Rijkevoort.

Afwezig waren de correspondenten voor Oploo. en Sanbeek.

Na opening door dea Voorzitter van het bestuur der arbeidsbeurs te Veuray, gaf de directeur der districtsbeurs eeu uiteenzetting van de salarisregeling der correspondenten in het district Venray.