Wij wenschen het bestuur en de directie geluk, en dat daarmede een sinds vele jaren door hen gekoesterde wensch is vervuld.

Moge de Arbeidsbeurs van Deventer zich in dit gebouw spoedig geheel thuis gevoelen en moge de ruimte van het centrum harer werkzaamheid gunstig influenceeren ook op de ruimte van inzichten en opvattingen van hen, die vanuit deze plaats hun denkbeelden hebben om te zetten in daden!

Met het uitspreken van dezen wensch verklaarde de burgemeester de nieuwe Arbeidsbeurs voor geopend.

Namens het centraal orgaan van het Eijk sprak de heer E. A. Vekwey.

Nadat de Burgemeester den heer Verwey voor zijn waardeerende woorden bedankt had, ging de directeur van de arbeidsbeurs, de heer Lemstea, de aanwezigen voor ter bezichtiging van het gebouw, het centrum-lokaal, dat voor het personeel is bestemd, worden ook de werkgevers ontvangen, terwijl voor de werknemers een drietal wachtkamers om dit lokaal zijn gegroepeerd, die door groote loketten hiermee in contact staan. Rechts is de wachtkamer voor vrouwen, links een voor werklieden, losse arbeiders enz., en een voor kantoor- en technisch personeel. Royaal zien ook deze kamers er uit met hun donker getinte tafels en stoelen, banken en leestafels. In het linkergedeelte van het gebouw bevind zich bovendien de directeurskamer.

De nieuwe arbeidsbeurs is een ruim gebouw, modern ingericht, waarop Deventer trotsch kan zijn.

Kellners voor de Jaarbeurs. De Directeur van den Eijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling te ’s-Gravenhage vestigt er nadrukkelijk de aandacht op van kellners en ander bedienend personeel, die te Urtecht wenschen geplaatst te worden voor den duur der aanstaande Jaarbeurs, dat het in hun belang is, niet voor eigen rekening en risico naar Utrecht te gaan, aangezien personeel uitsluitend wordt aangenomen via de organen der openbare arbeidsbemiddeling.

Werkzoekenden voor Utrecht kunnen door organen der openbare arbeidsbemiddeling kosteloos worden ingeschreven; deze zorgen voor dadelijke doorzending naar de Centrale Eijks- Arbeidsbeurs.

Vrouwelijk toezicht op de Arbeidsbeurs. Blijkens een bericht in het Nieuws van den Dag, heeft de „Feministische Partij” te Amsterdam den Raad dezer gemeente verzocht zorg te willen dragen, dat in de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs ook één of meer vrouwen worden benoemd.

In de toelichting tot dit adres wordt gezegd;

„De tegenwoordige maatschappij eischt de samenwerking van man en vrouw, vooral bij dezen tak van dienst, waarbij vele vrouwenberoepen betrokken zijn.”