„In liet toezicht op de leiding kan de medewerking der vrouw niet gemist worden. Als candidaten wenscht de Party aan te bevelen: de dames A. H. üint-Touw, E. Losjé-Wolf en 11. Nieuwstbde-Coekdes”. Of dit verzoek practisch uitvoerbaar is, meenen wij te moeten betwijfelen. De Commissie van toezicht heeft nu eenmaal een vastgesteld aantal leden, waarvan de uitbreiding niet zoo spoedig mogelijk zal zijn. Bn stond men aan de „Feministische Party” een plaats in deze Commissie toe, dan zou men onvermijdelyk ook andere vereenigingen van dien aard daartoe in de gelegenheid moeten stellen. Dit behoeft natuurlijk niet te beletten, dat wij voor een vertegenwoordiging van vrouwen wel kunnen gevoelen, maar wij zouden dat liever bereikt willen zien door de instelling van een speciale commissie van toezicht of van advies uitsluitend uit vrouwen bestaande en wier taak meer in het bijzonder zou moeten zijn op de arbeidsbemiddeling voor vrouwen toe te zien. Ben dergeiyke Commissie zou dan ongeveer hetzelfde karakter kunnen dragen als de commissies, welke voor vakafdeelingen zijn ingesteld. Naar wij dan ook vernamen is men te Botterdam voornemens een dergelijke commissie aan de arbeidsbeurs aldaar in te stellen.

VaJcafdeeling voor Zeevissehers aan de Gem. Arbeidsbeurs te ’s-Gravenhage. Van de zijde der organisaties, waarbij het meerendeel der Scheveningsch'e schippers en visschers is aangesloten, is er bij Burg'emeester en Wethouders op aangedrongen te Scheveningen een filiaal te stichten van de Gem. Arbeidsbeurs ten behoeve van de arbeidsbemiddeling voor zeevissehers. Op dit verzoek is gunstig beschikt en zal bij wijze van proef voor den tijd van drie maanden een dergelijke vakafdeeling aan deze arbeidsbeurs worden verbonden. Tot ambtenaar aan deze vakafdeeling nu is benoemd de heer Beukeb, die eenige jaren deel heeft uitgemaakt van het bestuur der arbeidsbeurs en op grond waarvan men meent te mogen veronderstellen, dat hij voor deze betrekking wel de noodige geschiktheid zal bezitten. Belanghebbenden schijnen daarover evenwel anders te denken, althans eenige honderden bewoners van Scheveningen hebben tegen deze benoeming geprotesteerd en den wensch te kennen gegeven, dat men iemand uit de visscherij wilde hebben, die beter met dit bedrijf op de hoogte zou zijn geweest. In verband hiermede is de redactie van „De Avondpost” eens bij wethouder Dbees op informatie geweest, waarbij is gebleken, dat de benoemde is aanbevolen door den Directeur der Arbeidsbeurs en de heeren van der Loo en Vink, raadsleden. Opgrond van deze aanbeveling heeft de den heer Beuker aan het College van Burgemeester en Wethouders voorgedragen. Of met de benoeming van den heer Beuker een goede keuze is gedaan, zal natuurlijk moeten worden afgewacht. Ook ons lijkt het echter wel wat voorbarig om nu reeds tegen diens benoeming te gaan ageeren. lemand behoeft naar onze meening