rijke verandering plaats door het vertrek van den directeur, den Heer J. C. v. n. Wolf. Benoemd tot Voorzitter van den Raad van Arbeid te Winschoten vroeg en verkreeg met ingang van 1 Augustus zijn eervol ontslag als directeur der Beurs. Waarde Heer v. n. Wolf van de oprichting der beurs af aan directeur was en haar door zijn energie en goed inzicht tot hare tegenwoordige ontwikkeling heeft gebracht, is dit vertrek voor de beurs zeker zeer te betreuren.

De heer v. n. Wouf blijft zich echter sterk interesseeren voor de Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhausen en heeft teezegging gedaan zooveel als in zijn vermogen ligt, de beurs te blijven steunen.

Na het vertrek van den heer v. n. Wolf, werd de leiding der beurs tijdelijk toevertrouwd aan mej. Che. Ceouwel, totdat met ingang van 15 Augustus als directeur benoemd werd de heer B. Kapma. Overigens kwam in het personeel geen vei-andering.

De agenten te Venlo en te Emmerik hadden ook dit jaar geen werkzaamheden te verrichten. Aan den agent te Yenlo werd om deze reden als zoodanig ontslag gegeven.

Kantooruren. In de kantooruren kwam geen verandering. Het kantoor was geopend van s’morgens uur tot s’avonds 7 ■des Zaterdags tot 3 uur.

Kantoor der heurs te Arnhem. Het bureau te Arnhem werd ■opgeheven.

§2. Resultaten der Bemiddeling.

De hierachter gevoegde tabellen geven een overzicht van de resultaten van het door de beurs verrichte werk.

In 1919 werden geplaatst 86 personen. Hiervan waren 16 direct uit Hederland gekomen, terwijl 70 reeds langer in Duitschland woonden. 50 van deze werden in Duitschland geplaatst, terwyl 36 naar de mijnen in Limburg verhuisden.

De arbeiders, die direct uit Holland kwamen, waren op eigen risico hierheen gekomen. Aan dezen werd grondwerk aangewezen (éen veenarbeider).

Van de 36, welke naar de Limburgsche mijnen vertrokken, waren 27 houwer, 4 hulphouwer, 2 sleeper en 3 andere, 29 waren gehuwd.

De overige personen woonden reeds langeren tijd in Duitschland en waren werkeloos geworden. Deze werden geplaatst als grondwerker.

De beurs werd bezocht door 1210 personen, die op allerlei gebied inlchtingen verzochten.

Er werden 1146 brieven ontvangen en 1248 verzonden.

De Directeur;

B. Kapma.