handen, is gesteld van de Commissie voor de Districts-Arbeidsbeurs.

Ter bestrijding der werkloesbeid is deze Commissie, welke samenwerkt met het Correspondentschap voor de Arbeidsbemiddeling te Halsteren, de Hed. E. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph” afd. Halsteren en de Alg. Ned. Grondwerkers,, Afd. Bergen op Zoom in overleg getreden met het Algemeen Burger Gasthuis, alhier tot ontveening van een gedeelte der grond gelegen in den Beymoerpolder onder Halsteren, en in eigendom toebehoorende aan bovengenoemde instelling, waaromtrent overeenstemming is verkregen.

Met de uitvoering der ontveening zal zich belasten, de Bouwvakarbeidersbond Afd. Halsteren onder eenhoofdige leiding van den voorzitter dier Bond, terwijl een Commissie van controle op het financieël beheer is ingesteld, bestaande uit de heeren Jonkers, wethouder te Halsteren en J. J. A. van Eupen, secretaris der Commissie van Advies inzake de Werkloosheids-verzekering te Bergen op Zoom.

De uitvoering geschiedt geheel voor rekening der arbeiders,, doch gezien het geen kapitaalkrachtigen zijn, en gezien de geschetste werkwijze veel vóór heeft boven de gebruikelijke vorm van werkverschaffing, en wel omdat productief werk wordt verricht, waarvan de bedrijfsuitkomsten de daaraan verbonden bedrijfskosten vermoedelijk ruimschoots zullen dekken, is aan den Eaad der Gemeente Bergen op Zoom en Halsteren voorgesteld ter voorziening in de behoefte aan bedrijfskapitaal tot het tijdstip, waarop de getrokken turf voor gebruik geschikt en verhandelbaar zal zijn, zich borg te stellen tot het opnemen van gelden ter uitvoering van bovengenoemde werk, zoo, dat het aan die borgstelling verbonden risico, door iedere Gemeente gedragen worde in verhouding tot het aantal der door haar ce werk gestelden.

Voor dat werk zullen alleen worden aangewezen werklooze werkzoekenden, die daarvoor geschikt zijn en in aanmerking komen.

De aanwijzing zal geschieden door den Directeur der Districts-Arbeidsbeurs te Bergen op Zoom en den Correspondent te Halsteren.

De tewerkgestelden zullen een loon genieten van /'2.50 per 1000 stuks turven in tel. In onvoorziene gevallen zal echter f 0.50 meer gerekend worden.

De turf moet gestoken worden 10 c.M. dik en 20 c.M. lang. Degenen die steken met kleinere afmeting zal ƒ I. per 1000 stuks gekort worden.

De ffi’ond is'in tijdeliik gebruik afgestaan door den pachter voor fl.— per roede Bloische maat voor het gemis van het genot en fS.— per roede Bloische maat aan het Alg. Burger Gasthuis voor de óntveening.

Ib de maand Maart 1921 zal de eventueele winst bepaald