worden, die ten goede komt aan de arbeiders. Om hier voor in aanmerking te komen moet men ten minste 30 achtereen volgende dagen bij bovengenoemd werk werkzaam zijn geweest.

Inmiddels is door den Kaad der Gemeenten Bergen op Zoom en Halsteren een gunstige beschikking betreffende de borgstelling genomen, en is men met de werkzaamheden begonnen.

Werkloosheidsverzekering.

Berekening van het aantal uitkeeringsdagen in geval loon of vergoeding uitgekeerd wordt. Men weet dat het gebruikelijk is de personen, die bij de verschillende rijksinstellingen in verband met de tijdsomstandigheden tijdelijk tewerk waren gesteld met toekenning van een wachtgeld te ontslaan.

Deze personen genieten dus gedurende zekeren tijd loon of vergoeding in den zin van de reglementen der werkloozenkassen en mogen dan slechts zóó’n uitkeering uit de werkloozenkas ontvangen, dat deze vergoeding plus uitkeering niet meer bedraagt dan 70% der gemiddelde dagelijksche verdiensten.

Het kan hierdoor voorkomen, dat deze uitkeering slechts een gering bedrag beloopt. Het bleek ons herhaaldelijk, dat in dat geval de neiging bestaat om niet rekening te houden met het volle aantal uitkeeringsdagen dat de betrokkene alsdan geniet, doch ter bepaling van dat aantal het uitkeeringsbedrag te deelen door het in het reglement genoemde uitkeeringsbedrag per dag.

Dit is onjuist, omdat het uitgangspunt verkeerd genomen wordt. Men behoort eerst vast te stellen over hoeveel dagen iemand recht heeft op uitkeering en vervolgens tot het berekenen van het bedrag over te gaan. De redeneering, die wij wel eens vernamen, dat de werklooze toch recht heeft op zoo en zooveel per dag en dat hij dan nu uit de werkloozenkas niet meer dan, zeg ƒ0,25 per dag krijgt, waardoor hem te kort gedaan zou worden, houdt geen steek, want in het gegeven geval immers heeft de betrokkene volgens de reglementen juist op niet meer dan het geringe bedrag recTit. Het reglement zegt niet dat men op b.v. 78 xdrie gulden, docb op uitkeering voor 78 dagen aanspraak kan doen gelden.

Anderzijds kan er dunkt ons geen bezwaar tegen gemaakt worden, indien de wachtgeld-trekkende zich niet als werkloos aanmeldt en zijn recbt op uitkeering reserveert, daardoor wellicht de kans loopende heelemaal geen uitkeering te krijgen (als hij werk bemachtigt), doch zoo hij werkloos blijft, dan ook op de volle uitkeering kan rekenen.

Gontrihutieklaesen. Het komt voor, dat organisaties als bijdragen voor de werkloozenkas een uniform bedrag hebben vastgesteld, doch de feowdscontributie met het oog op de verschillende ver-