ORGAAN VOOR DE PRAKTIJK

– -- DER :

Arbeidsbemiddeling, Beroepskeuze, Migratie, Werkverruiming, Werkloosheidsverzekering en Verwante Onderwerpen.

Onder Eedactie van: ANTH. POLMEE en J, GEEEITSZ.

Met vaste medewerking van: A. J. A. C. v. Delft, E. J. v. Det, H. J. C. Hengeveld, Meter de Vries en J. C. v. Dam

Arbeidsbemiddeling.

De kiem van een conflict?

In de eerste aflevering van het „Orgaan voor de Praktijk” schrijft de heer 0. Soedeageb uit Haarlem een artikel onder bovenstaanden titel, waarin hij duidt op mogelijk geldelijk nadeel, dat veroorzaakt kan worden door de weigering tot inschrijving door de arbeidsbeurzen als strafmaatregel voor personen, die bij een vroegere gelegenheid verzuimd hebben om hunne inschrijving te doen vernieuwen, of die bij het verkrijgen van werk, daarvan niet tijdig kennis gaven aan het betrokken bureau

De heer Soegdeaoee draagt, dunkt me, wat noodeloos veel zorg, als hij in den aangeduiden strafmaatregel een reden tot conflict ziet. ledere strafmaatregel is voor den betrokkene onaangenaam, doch als deze telkenmale tot conflict moest leiden, zouden er heel wat conflicten aan de rechtbanken ontstaan, die eikens en telkens weer voor overtredingen straf opleggen, ntegendeel. Streng doorgevoerd zal er een reden tot accuratesse van den kant der werknemers zijn. Is eenmaal de schade door eigen plichtverzuim door den werklooze geleden, dan zal hij bij opnieuw voorkomende gelegenheid er voor waken zijn plichten opzichtens de arbeidsbeurs beter te vervullen. Do sociale maatregelen hebben immers niet alleen ten doel een zuiver materieel vooruitbrengen der in casu minder-goed-gesitueerden, doch ook

1) De vergadering in Krasnapolsky te Amsterdam op 9 Juli 1919 van Direoteuren van Distnets-Arbeidsbeurzen vermeldde als punt 2 der agenda:

~De uitsluiting yan werkzoekenden van de bemiddeling als maatregel van orde, krachtens reglement of verordening der arbeidsbeurs, in verband met de Bepalingen omtrent uitkeering bij werkloosheid.”

De behandeling van dit punt werd toen uitgesteld.