Wat de kosten betreft, had hy ook nog kunnen wyzen op de Aanbeveling der Algemeene Conferentie van de Internationale Organisatie van den Arbeid van den Volkenbond, door de Eegeering der Vereenigde Staten van Amerika bijeen geroepen te Washington op 29 October 1919, om maatregelen te nemen teneinde de oprichting te verbieden van bureaux voor arbeidsbemiddeling, die voor hun bemiddeling betaling vragen of die hun zaken om winst drijven. A. J. A, C. v. D,

Beroepskeuze.

Een pgycho-teclmisch laboratorium te Amsterdam. Onlangs heeft de Gemeenteraad van Amsterdam besloten over te gaan tot de oprichting van een psycho-technisch laboratorium.

De taak van het laboratorium, hetwelk ressorteert onder de geneeskundigen dienst zal bestaan uit:

a. het wetenschappelijk keuren van volwassenen, die zich in dienst der gemeente wenschen te begeven;

b. het verrichten van pedologische onderzoekingen ten behoeve van het medisch schooltoezicht;

c. het onderzoek van achterlijken en psychisch minderwaardigen.

Aan het laboratorium zullen werkzaam zijn een keurende arts, een schoolarts, de psychiatrisch-neurologische adviseur der gemeente de heer Dr. F. S. Meters en de Directeur van den Geneeskundigen Dienst Dr. Heyeemans, als bedrifs-hypriënist.

TT 4. 1 T. J • C4,A0 xxjgiCJJiöt. ±iet laboratorium zal o, a. ook ten dienste staan van de Kommissie voor de Beroepskeuze. Het wordt gevestigd in eenige lokalen van het Gebouw der Kommissie, Keizersgracht 650, zoodat steeds een nauwe en vruchtbare samenwerking tusschen beide instellingen mogelijk zal zijn.

Zorg voor de rypere jeugd. Een R. K. Jeugdcongres. Het „Congres voor de opvoeding der jeugd boven den leerplichtigen leeftijd”, het vorig jaar in den Haag gehouden, heeft zeer de aandacht gevestigd op de zorg voor de rijpere jeugd. De Katholieken hebben gemeend aan dit Congres geen deel te moeten nemen. Wel schreef ~De E. K. Vakbeweging”, dat de Katholieken voldoende konden presteeren op dit gebied, maar dat hun vertrouwen in dergelijke algemeene congressen niet groot was. Het blad spoorde echter de leiders der jeugdorganisaties en van het onderwijs aan het volgend jaar een Katholiek Congres te houden.

Het is zeer te betreuren, dat de Katholieken zoo weinig vertrouwen in dergelijke algemeene congressen hebben. Zoo ergens, dan konden in deze aangelegenheden, de separatistische neigingen wel het zwijgen opgelegd worden.