Bouwarbeidersbond verstrekt aan een werkloos lid, daar de werkloosheid gevolg bleek te zyn van de nitsluiting.

Amsterdam. De M. v. A. heeft goedgevonden te verklaren, dat terecht door B. en W. van A’dam terugstorting wordt geeischt van het door den Centralen Bond van Transportarbeiders uit de werkloozenkas uitgekeerde bedrag ad ƒ225.80 aan het lid L. Monsanto, daar gebleken is, dat Monsanto in Suriname vaste yyoonplaats heeft en toetreding tot het lidmaatschap van de werkloozenkas hem had moeten zyn geweigerd.

De M: V. A. heeft goedgevonden te verklaren, dat terecht door B. en W. van A’dam terugstorting wordt geëischt van de uitkeeringen verstrekt aan J. Nieuwenhuis en A. M. Soheetjdkes uit de werkloozenkas van de Land. Fed. v. Metaalbewerkers, omdat gebleken is, dat het eerstgenoemde lid geen 3 wachtdagen had doorgemaakt en het andere lid na 29 April geen recht meer op uitkeering had, daar hij reeds over 48 dagen uitkeering had genoten. Gebleken is echter dat het uitgekeerde aan A. M. ScHREUDEEs over de periode 19 .Jan. —27 Maart is teruggestort nl. ƒ45.21, hetgeen echter had moeten zijn /’55.08, zoodat/9.87 te weinig is teruggestort.

De M. V. A. heeft goedgevonden te verklaren, dat wegens termijnsoverschrijding den eisch van B. en W. van Amsterdam tot terugstorting van de uitkeeringen verstrekt uit de werkloozenkas van den Centr. Bond van Transportarbeiders aan 107 werklooze leden, tot een totaal bedrag van f 875.34, niet ontvankelijk is.

De M. V. A. heelt goedgevonden te verklaren, dat terecht door B. en W. van A’dam terugstorting wordt geëischt van de uitkeeringen verstrekt uit de werkloozenkas van de Landel. Fed. V. Bouwvakarb. aan 59 leden-stukadoors tot een totaal bedrag van ƒ965.95, omdat hun werkloosheid als gevolg van uitsluiting beschouwd moet worden. Ten onrechte werd echter terugstorting geëischt van de uitkeeringen verstrekt aan 44 leden-heiers- en fundeeringswerkers van genoemde Federatie, tot een bedrag van ƒ852.50, omdat niet gebleken is, dat de werkloosheid van deze personen het gevolg was van staking of uitsluiting, noch dat hunne werkloosheid wegens weigering tot onderteekening van een hun door den betrokken patroon voorgelegd individueel contract, als vrijwillige werkloosheid moet worden aangemerkt.

Enschedé, De M. v. A. heeft goedgevonden te verklaren, dat terecht door B. en W. van Enschedé terugstorting wordt geeischt van de uitkeering verstrekt uit de werkloozenkas van den Alg. Ned. Bond van Textielarb. „De Eendracht” aan het