Is bezuiniging op de uitgaven der openbare « arbeidsbemiddeling noodig ?

Nu bij de behandeling der begroeting in den Amsterdamschen gemeenteraad een bedrag van de begroeting der Amsterdamsche Arbeidsbeurs werd geschrapt, terwijl in den laatsten tijd vanuit de kringen der Eegeeringslichamen, zoowel als uit sommige andere gemeenten klanken worden waargenomen, die er op wijzen, dat het doorvoeren van bezuiniging in de Rijks- en Gemeentehuishoudingen niet ongewenscht wordt geacht, zoodat, rekening houdende met de neiging om sociale instellingen, welke geen geld opbrengen maar wel uitgeven, stiefmoederlyk te behandelen, de mogelijkheid volstrekt niet uitgesloten is, dat gepoogd zal worden ook anderen arbeidsbeurzen een aderlating te doen ondergaan achten wij het wenschelijk eens te wijzen op het groote gevaar, dat volgens onze meening in verkeerd toegepaste bezuiniging voor de ontwikkeling der arbeidsbeurzen schuilt. |

Wij «0611 in liet midden laten of het mogelijk en noodifj is, dat in het algemeen bij Eyks- en Gemeentediensten be-j zninigd wordt. Voor de arbeidsbeurzen in het algemeen achten wij het echter, behoudens inzake verplichte inschrijving, niei gewenscht, ja achten het zelfs verderfelijk voor de arbeidsbemiddeling. En zeker is dat het 'geval, wanneer die ging mede wordt gezocht desnoods met toepassing van jierfecte arbeidsbemiddeling en administratie. _

* Voorzoover w:y konden Nagaan worden de in het algemeen, in strijd met de eischen welke aan een goede arbeidsbemiddeling moeten worden gesteld, reeds veel te schriel en te zuinig georganiseerd en opgezet. De arbeidsbemiddeling is in ons land nog uitermate zwak, verkeert eigenlijk pas in de eerste periode van groei en ontwikkeling en heeft zeker nog alle aandacht noodig om door verbetering van haar organisatie en werkwijze, betere huisvesting, aanstelling van bevoegde ambtenaren en betere administratie te komen tot die hoogte en ontwikkeling als in het algemeen belang vereischt woi'dt. Dat alles zal echter niet kunnen met beperkte geldmiddelen en zeker niet als de arbeidsbeurzen zich moeten bezuinigen.

Hoe staat het met den omvang en beteekenis der openbare ■riiaidsbemiddeling in ons land ? |

Het" is niet on’e bedoeling in dit artikel precies met cijfers en gegevens aan te geven hoe het daarmede staat. Want precies is dat niet met cijfers nit te drukken. Maar enkeli agfers meenen wij, ter bevestiging van onze bewering, toch t*