Deze gegevens zijn verzameld ten behoeve der Rijkscommissie van advies voor de bouwnijverheid om een door deze commissie mt te brengen advies inzake regularisatie in den bouw, mogelük te maken.

Volgens dit overzicht waren er op genoemd tijdstip 2471 S grondwerkers in Nederland, 902 fundeeringswerkers, 676 helers 28309 timmerlieden, 14512 metselaars, 873 voegers 1146 cement-ijzervlechters, 2898 loodgieters, 13859 schilders, 3243 stucadoors, 13323 opperlieden en 10447 diverse werkers. Tii totaal wordt dit 114901 bouwvakarbeiders.

Reclame maken. De arbeidsbeurs te Dordrecht heeft een reclameplaat verspreid, die opgehangen kan worden in café’s openbare gebouwen, enz.

Aan het hoofd prijkt een pitoresk riviergezicht wel passend bij eene reclame voor de Binnenscheepvaart-afdeeling, die vakafdeeling der Dordtsche beurs is onder een vakkundigen leider.

De openingsuren der beurs worden erop vermeld, benevens de vak-lectuur en de groote dagbladen als Maasbode en Nieuwe Botterdamsche Courant die ter lezing liggen.

Vermelding verdient, dat aan het Beurs-adres tevens het secretariaat der ~Schippersvakschool” gevestigd is.

Als we nu nog weten, dat de bemiddeling openstaat zoowel voor schippers als voor schippersknechts (bakschippers, dekknechts, kapiteins, machinisten, matrozen, molenbazen, schippers, schippersknechts, stokers, stuurlieden, zuigbazen, enz.), die kosteloos hun Brief-adres kunnen nemen aan de Beurs, waar zij, mede kosteloos, te allen tijde alle gewenschte inlichtingen, zoowel op scheepvaargebied, als daarbuiten kunnen bekomen, dan ziet men, dat de Dordtsche beurs zooveel mogelijk haar bemiddehngsinstituut tracht te doen aanpassen aan de behoeften.

Door den Directeur der Arbeidsbeurs Middelburg werden circulaires verspreid onder bekende zakenmenschen binnen zijn district, teneinde hunne aandacht op de kostelooze openbare arbeidsbemiddeling te vestigen.

Ook heeft hij zich tot vooraanstaande personen, zooaJs pastoors, predikanten, vereenigingsbestuurders e.d. gewend om hunne meening te vernemen op welke manier werkgevers en werknemers huns inziens het best te bereiken zijn, teneinde deze van het nut eener goed, georganiseerde bemiddeling te overtuigen.

Salarieering van de correspondenten der arbeidsbemiddeling. Het dagelijksch Bestuur van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren heeft zich tot den Minister van Arbeid gewend inzake de salarieering van de correspondenten der arbeidsbemiddehng en er bij den Minister op aangedrongen ook de