burgemeesters en secretarissen van kleine plattelandsgemeenten, die veelal correspondent voor de arbeidsbemiddeling zijn, en thans volgens de bepalingen der gemeentewet hiervoor geene belooning kunnen genieten, eene billijke vergoeding toe te kennen.

Roosendaal {N.B.). Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. Door het Gemeentebestuur van Roosendaal (N.8.) is met ingang van 1 Juni 1921 tot correspondent der arbeidsbemiddeling aldaar benoemd de heer P. J. Raats op een salaris van / 2250.— tot / 2650. met eenjaarlijksche verhoogingen van / 100.— plus een kindertoeslag van 5% vanaf het eerste kind.

Middelburg. Met ingang van 4 Juli 1921 is de gemeentelijke arbeidsbeurs te Middelburg gevestigd aldaar Korte Delft, terwijl het telefoonnummer 243 is en na kantooruren 300.

Verslag Arbeidsbeurs Dordrecht. Zooals uit de statistische overzichten, welke als bijlagen aan dit verslag zijn toegevoegd kan blijken, was over het algemeen de toestand in 1920 een weinig gunstiger dan in 1919. Het totaal aantal aanbiedingen van werkzoekenden bedroeg : 5921 tegen 7238 in 1919, dat der aanvragen van werkgevers, 2605 tegen 8044 in 1919, en het aantal voldane aanvragen 2171 tegen 2272 in 1919, waarvan door andere beurzen 81 tegen 60 in 1919.

Met betrekking tot de bemiddeling ten behoeve der takken van gemeentedienst wordt naar een bijlage verwezen, die wij evenwel niet aantroffen. Dit jaarverslag verwijst gemakshalve nog aleens naar het verslag over 1919, hetgeen de belangrijkheid wel wat vermindert.

Van de onderafdeeling voor het ~Verplegend personeel” wordt gezegd, dat zij zich op alleszins bevredigende wijze ontwikkelde. In de 9 maanden van 1920 werden behandeld : 68 aanbiedingen van werkzoekenden, en 59 aanvragen van werkgeefsters, terwijl 57 plaatsingen tot stand kwamen.

Had ook deze onder-af deeling te kampen tegen vooroordeelen, voorspruitende uit onbekendheid met het wezen der zaak, met voldoening mochten wij vaststellen, dat deze bij kennismaking met de Beurs dadelijk veranderden in waardeering voor haar werk, waartoe het gehalte der zusters zoomede de takt en de toewijding van de leidsters ongetwijfeld zeer veel hebben bijgedragen. Ook bij de zusters en bij heeren medici mocht het bureau eene hartelijke waardeering vinden voor zijn werk ; niet het minst bij de geneesheeren in de gemeenten, beboerende tot het district Dordrecht, voor wie deze onderafdeeling een ware uitkomst was. Reeds nu is overtuigend gebleken, dat deze onderafdeeling zoowel plaatselijk als voor het geheele district, in eene reeds lang gevoelde behoefte voorziet.

De vakafdeeling voor de Binnenschipperij bleef zoowel van