DE MISSIEWEDSTRIJD TE KERKRADE. Een welgeslaagd missiefeest – De missiebisschop mgr, Hilhorst enthousiast over sport in dienst der missie – De organisatie keurig in orde – Het Bossche elftal wint door beter technisch spek

Het comité voor de organisatie van dezen missiewedstrijd heeft' zijn taak ruim opgeyat. Daarover zal ieder het eens zijn. Wel verre vaneen wedstrijd te organiséeren zonder meer, was Hemelvaartsdag in Kerkrade een missiesportdag georganiseerd, die de belangstelling trok van heel de bevolking. Wij waren reeds vroegtijdig inde mijnstad gearriveerd, maar toch nog te laat om alles mede te maken. Immers, reeds des morgens droeg mgr. Hilhorst, die den geheelen dag door zijn aanwezigheid luister bijzette, een H. Mis op en onder deze H. Mis hield de jongste missiebisschop een predicatie over het missiewerk. In het Volkshuis had inden voormiddag de begroeting plaats van spelers en officials. Dé. heer Frantzen, voorzitter van het plaatselijk comité, sprak hier een welkomstwoord. En zoo zaten oude bekenden in het Limburgsche gemoedelijk bijeen. Maar niet lang. Want dra werden allen opgevorderd om in optocht naar de pastorie van den hoogeerwaarden heer deken J. W. van Ormelingen te trekken, bij wien mgr. Hilhorst zijn intrek genomen had. Door leden van het eere-comité en van het Federatiebestuur werd Mgr. afgehaald en dan ging het in optocht naar het gemeentehuis. In dichte rijen stonden de Kerkradenaren léngs, den weg geschaard. En als monseigneur langs schreed, bogen zich de knieën en zegenend schreed de jonge Kerkvorst door de straten van de mijnstad. Op het bordes van het gemeentehuis wachtte burgemeester Habets den bisschop en verdere genoodigden op. om allen naar de raadszaal te leiden, waar het gemeentebestuur voltallig aanwezig was. Toen alle officials en spelers inde ruime raadszaal een plaatsje gevonden hadden, hield de burgemeester een toespraak. Na allen hartelijk welkom te hebben geheeten, richtte hij zich in het bijzonder tot mgr. Hilhorst, in wien hij begroette en eerde de priesters zusters en broeders, die in verre gewesten het H, Evangelie verkondigen. Tenslotte sprak de burgemeester den wensch uit, dat het welslagen van dit sport- en missiefeest evenredig zou zijn aan het schitterend weer, waarmede deze dag begonnen was. Mgr. Hilhorst dankte voor de hartelijke begroeting. Hij was getroffen door de publieke en algemeene viering van dezen missiedag in het roomsche zuiden! Hij verzocht,veel voor de missie te willen bidden en zegde wederkeerig toe Kerkrade niet te zullen vergeten in zijn gebed, als hij straks naar zijn missiegebied zal zijn vertrokken. Namens de Federatie sprak de heer Kockelmans, vicevoorzitter. Op de eerste plaats richtte hij zich tot mgr. Hilhorst. voor zijn aanwezigheid bij dezen missie-sportdag. De burgemeester dankte voor de hartelijke ontvangst en tenslotte al degenen, die voor het welslagen van dezen dag geijverd hadden. Toen gaf monseigneur allen aanwezigen zijn bisschoppelijken zegen en trok de stoet weer naar de pastorie. Na den inwendigen mensch wat versterkt te hebben, werd opnieuw een optocht geformeerd. De bergkapel van de Domaniale mijnen met wapperenle vederbossen ging voorop. Dan volgde de gymnastiekvereeniging Eendracht en daarna volgden de groenhemden van het patronaat in marschkolonne. Intusschen had het eerecomité mgr, Hilhorst opnieuw afgehaald en met een afvaardiging van de Federatie, allen in auto’s, sloot men zich bij den stoet aan. Achteraan volgde dan een open landauer, waarin monseigneur had plaats genomen met zijn secretaris en den hoogeerwaarden heer

deken. Edelknapen begeleidden hem. Was de belangstelling s morgens reeds groot, nu hadden zich nog meerderen langs den weg geschaard. Zoo arriveerde de stoet aan het terrein, waar reeds duizenden in spanning wachtten en waar op de tribune reeds vele autoriteiten een plaats gevonden hadden. Toen monseigneur den landauer verliet en het terrein betrad, speelde de muziek; Aan U, o Koning der Eeuwen. Dan bromde er een motor hoog inde lucht. Precies op tijd kwam het vliegtuig uit Aken boven het veld en wierp een bal met geelwitte linten op het veld. Onder de tonen van het Wilhelmus renden de beide elftallen het veld op. Rector Vissers en de heer Kockelmans begeleiden monseigneur naar het middenveld en met een fikschen trap bracht mgr. Hilhorst den bal aan het rollen. De strijd kon beginnen. De wedstrijd. Precies op tijd roept Van Veen beide elftallen in het veld. Het blijkt, dat v. Bree bij de Bosschenaren absent is. Zijn plaats wordt nu ingenomen door Somers, terwijl diens plaats inde halflinie wordt bezet door Goossens van Zwaluw. Limburg wint den toss en verkiest eerst met wind mee te spelen, wat een voordeel blijkt te zijn, aangezien deze na rust volkomen omgedraaid is, zoodat de Bosschenaren bijna den gebeelen wedstrijd tegen wind in speelden. Mgr, Hilhorst trapt voor de gasten af, doch onmiddellijk nemende Limburgers den bal over en zetten eenige aanvallen op, die echter door de Bossche achterhoede bezworen worden. Bij een tegenaanval van Den Bosch plaatst Kornuijt den bal goed voor doel, doch Maas kan het leder niet voldoende in zijn bezit krijgen en de kans gaat dan ook verloren. De Limburgers blijven voorloopig een tikje sterker, doch hun aanvallen worden te nonchalant opgezet, zoodat voorloopig succes uitblijft. Een gevaarlijk moment ontstaat, als Gooien een bal mist. doch de bal gaat juist naast. Even later maakt hij echter een fraaien kopbal. Vander Linden krijgt een bal goed aangegeven door van Eekeren doch juist als hij zal voorzetten, werkt Damoiseaux hem van den bal af en plaatst met een verren trap naar Claessens, die voorzet, Roncken krijgt den bal voor de voeten, docb voor hij kan inschieten heeft van Laarhooven de situatie doorzien en hij pikt het leder voor de voeten van den Limburger weg. Toch komt er een Limburgsch doelpunt. Bij een volgenden aanval onderschept Gooien een voorzet van Roncken onvoldoende, de bal komt bij Claessens die doorgeit aan Amolds, die met een hard schot den stand op I—o brengt. Intusschen blijkt Gooien (rechtshalf) van Den Bosch geblesseerd en hij wordt vervangen door Ex (S.V.D.). Thans gaan ook de Bosschenaren een woordje meespreken, en het blijkt al dadelijk, dat er in hun ploeg meer verband zit. Frans van Eekeren zet eenige malen op keurige wijze zijn voorhoede aan hét werk. Een mooie kans voor Den Bosch gaat verloren, als bij een voorzet van Kornuijt Maas buitenspel staat. Even later geeft Goossens, die een zeer nuttige partij ten béste geeft, een bal door aan zijn voorhoede, doch nu staats Maurits uitenspel. Bij een Limburgschen aanval noteeren we een vliegend schot van Arnolds, dat de lat juist scheert. De Limburgers oefenen dan weer eenigen druk op het Bossche doel uit, doch het binnentrio is volkomen sehotloos en voor doel de kluts kwijt, De Bossche achterhoede weet dan ook steeds het gevaar te bezweren, zonder dat Gooien behoeft in te grijpen. Verder dan een corner brengén de Limburgers het dan